Sāk izglītojošas kampaņas skolēniem par higiēnas ievērošanu un krūšu veselību

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) šā gada augustā uzsāk divu izglītojošo pasākumu kompleksu īstenošanu - 5. līdz 7. klašu skolēniem par roku higiēnas ievērošanu “Tava veselība Tavās rokās!” un 8. līdz 12. klašu meitenēm par krūšu veselību, raidījumā “Rīta Panorāma” pauž centra Veselības veicināšanas vadības nodaļas vadītāja Maija Pauniņa.

Līdz šim SPKC organizēja izglītojošus pasākumus pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem par roku higiēnas ievērošanu. Jaunajā kampaņā uzrunās 5.-7. klašu skolēnus, jo pedagogiem šo tēmu pārrunāt ar pusaudžiem ir grūtāk, pusaudži nedomā, ka roku mazgāšana ir “stilīga”, par kampaņu stāsta Pauniņa.

Bezmaksas nodarbības pusaudžiem (5.-7. klase) par roku higiēnas ievērošanu:

Roku higiēnas ievērošana ir būtisks profilakses pasākums vairāku infekcijas slimību profilaksei. Pareizas roku mazgāšanas kultūru ir svarīgi apgūt jau bērnībā, jo tieši bērnībā un pusaudžu gados apgūtie veselības paradumi saglabājas visas dzīves garumā. Izpratnei un iemaņām par roku higiēnas ievērošanu jāsākas ģimenē un jāturpinās tālākajā izglītības posmā. Būtiski bērniem un pusaudžiem saistošā veidā ne tikai skaidrot, kad jāmazgā rokas, bet arī mācīt pareizu roku mazgāšanas tehniku.

Vairāk informācijas par pasākumiem var iegūt, kā arī tiem pieteikties var, rakstot uz [email protected] vai zvanot projekta vadītājam Andrim Čeksteram, tel. 20006250. Pasākumi var tikt īstenoti arī nometnēs, interešu izglītības iestādēs, dienas centros u.tml.

Bezmaksas nodarbības par krūšu veselību un to pareizu pašpārbaudes veikšanu meitenēm vecumā no 14 līdz 18 gadiem (8.-12. klase):

Krūts vēzis ir visbiežāk diagnosticētais ļaundabīgais audzējs sievietēm pasaulē. Arī Latvijā krūts vēzis ir biežākais reģistrētais ļaundabīgais audzējs un visbiežākais nāves cēlonis ļaundabīgo audzēju grupā sievietēm. Lai veicinātu savlaicīgu krūts audzēja atklāšanu un samazinātu mirstību, jāveicina izpratne par krūšu veselības nozīmi un krūšu pašpārbaudes veikšanu kā daļu no rūpēm par sevi.

Kopš 2017. gada SPKC ir organizējis nodarbības 10.-12. klašu meitenēm. Šogad nodarbības tiek paplašinātas, iekļaujot arī 8. un 9. klašu vecuma grupas meitenes. Programmas ir izstrādāta sadarbībā ar ārstu ginekologu.

Vairāk informācijas par pasākumiem var iegūt, kā arī tiem pieteikties var, sazinoties ar projekta koordinatori Undīni Piternieci, tel. 27627247, e-pasts: [email protected]. Pasākumi var tikt īstenoti arī nometnēs, interešu izglītības iestādēs, dienas centros u.tml.

Pasākumi dalībniekiem ir bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt