Sagaidām Lielo dienu! Lieldienu pasākumu ceļvedis ģimenēm ar bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lielās dienas pasākumos daudzviet Latvijā piedāvā iespēju atrasties dabā, ievērojot noteiktās drošības normas, doties pārgājienos, piedalīties pastaigās, dažādās spēlēs un izzinošos pasākumos, skatīties mākslas izstādes un instalācijas dabā. Ir sagatavoti materiāli par Lieldienu svinēšanas tradīcijām, tos var skatīties tiešsaistēs attālināti. Tāpat ir iespēja apskatīt izstādes, muzejus, pabūt virtuālās ekskursijās Latvijā un pasaulē, izmantojot digitālos piedāvājumus.

Pasākumi:

 

Lielās dienas pasākumi Rīgā

 

Rīgā visi Lieldienu pasākumi un koncertu tiešraides peiejamas bez maksas.

Izstādes “Nāc nākdama, Liela diena!” .Izstāde apskatāma no 19. marta līdz 11. aprīlim kultūras un atpūtas centra “Imanta” skatlogos. Kultūras centra skatlogos  skatāma keramikas un rokdarbu ekspozīcija. Līdzās lietišķās mākslas darbiem izstādē būs iespēja izzināt latviešu tautas ticējumus, dziesmas un paražas, kas saistās ar pavasara sagaidīšanu un Lielo dienu.

 

Instalācijas “Lieldienas”. Kultūras pils “Ziemeļblāzma” rotondā, Ziemeļblāzmas ielā 36,  no 1. līdz 11. aprīlim, katru dienu no plkst. 6.00 līdz 23.00 apskatāms multimediāls, izzinošs mākslas objekts “Lieldienas”. Instalācijas autors Kristaps Skulte. Komponists Reinis Ūdris. Tekstu autors Kārlis Anitens.

 

“Lieldienu dārzs”. Rīgas kultūras un atpūtas centra “Imanta” brīvdabas teritorijā no 1. līdz 11. aprīlim, katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00 apskatāma interaktīva vides instalācija “Lieldienu dārzs” ar kontrolētu apmeklētāju iesaisti. Autori: grafiķe Gita Strazdiņa-Dzintara un Imantas iedzīvotāji.

 

“Krītiņu Lieldienas”. 4. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 17.00 kultūras pils “Ziemeļblāzma” daudzfunkcionālajā laukumā Ziemeļblāzmas ielā 36 notiks pasākums krāsošanas prieki “Krītiņu Lieldienas”. Lieldienu olu krāsošana uz daudzfunkcionālā laukuma ar kaļķa krītiņiem audiogida pavadībā.  Iepriekšēja pieteikšanās. Lai novērstu Covid-19 infekcijas izplatības riskus, dalībniekiem jāievēro sanitārā protokola nosacījumi.

 

“Zaļā pasaka”. 5. aprīlī plkst. 16.00 tiešsaistē no Kultūras pils “Ziemeļblāzma” notiks otro Lieldienu koncerts bērniem un ģimenēm “Zaļā pasaka”. Straumēšana orķestra “Rīga” Facebook kontā  un YouTube vietnē. Piedalās orķestris “Rīga”, aktieris Enriko Avots un mīms Pēteris Rimšs. Diriģents Valdis Butāns.

 

“Zaļa zied zālīte Lieldienas rītā”. 5. aprīlī no plkst. 17.00 līdz 18.00 tiešraidē no VEF Kultūras pils Lielās zāles notiks koncerts “Zaļa zied zālīte Lieldienas rītā”. Straumēšana VEF Kultūras pils Facebook kontā. YouTube kontā. Piedalās Indriķa Veitnera trio: Biruta Ozoliņa (balss, kokle), Indriķis Veitners (saksofons, klarnete), Vigo Račevskis (perkusijas, sitaminstrumenti), Dāvis Ozoliņš (skaņas dizains/elektronika).

 

Izkustēties kopā ar Lieldienu zaķi Mārupē!

 

Šogad mārupiešiem un viesiem piedāvājam īpaši sagatavotas nelielas pastaigu takas, kuru ietvaros var apskatīt mūsu novada bērnu veidotus zīmējumus svētku tematikā, kā arī izbaudīt paplašinātās realitātes iespējas un vingrot kopā Lieldienu zaķi.

No 29. marta līdz 11. aprīlim Mārupītes gatvē no Pededzes ielas līdz Rožu ielai, Jaunmārupes dabas parkā un Skultes dabas parkā iedzīvotājiem piedāvā nelielus, aptuveni 1 km garus pastaigu maršrutus, kur katrā izvietoti 12 Mārupes Vizuālās mākslas studijas audzēkņu radošie darbiņi.

Lieldienu zaķa takas karti meklē šeit.

Kas jums jādara?

  1. Dodies pastaigā pa kādu no takām – Mārupītes gatvē, Jaunmārupes dabas parkā vai Skultes dabas parkā.
  2. Lejupielādē mobilajā tālrunī aplikāciju “Artivive”, kura bezmaksas ir pieejama ''App Store'' vai ''Google Play''.
  3. Takas ietvaros meklē plāksnes ar mūsu novada bērnu radītiem mākslas darbiņiem.
  4. Izmantojot aplikāciju, noskenē attēlu, lai tas atdzīvotos un Lieldienu zaķis parādītu vingrojumu.

 

 

Iepazīsti putnu dziesmas Kandavā!

 

Gaidot pavasari, aicinām lielos un mazos kandavniekus un pilsētas viesus iepazīt putnus un viņu dziesmas, apmeklējot Putnu taku. Jau marta nogalē Kandavas pilsētvidē tiks izvietoti divdesmit dekoratīvi putnu būri ar putnu aplikācijām. Pie būrīšiem novietotie apraksti aicinās iepazīt Latvijā sastopamo putnu sugas, bet, noskenējot pie apraksta esošo QR kodu, atpazīt putnu balsis.

Putnu takas maršruti būs pieejami Kandavas Tūrisma informācijas centrā un lejuplādējami pašvaldības mājas lapā www.kandava.lv.
 

 

Foto orientēšanās ekskursija pa Rīgas ielām

Rīgas Melngalvju nams. 2020. gada novembris.
Rīgas Melngalvju nams. 2020. gada novembris.

Svētku maršruts ir pārgājiens, kas ved caur foto sesijas vērtām pilsētas vietām. Uz "Lieldienu haips" aicina sapucēties un un ķert mirkli personalizētā foto sesijā.

Kā kļūt par “Lieldienu haips” spēles īpašnieku? Piesakies! Saņem 01.04 vēstuli no “Voilà” zaķa ar svētku maršrutu dāvanā.

Pārgājiena maršruts būs aktīvs no 1. līdz 4. aprīlim. Doties pārgājienā vari sev ērtā laikā viens vai kopā ar savu mājsaimniecību. “Lieldienu haips” ir bezmaksas testa gājiens (free trial) “Team Voila” foto orientēšanās spēlei “Reģionu haips”.

 

Lieldienu pastaigas Ventspilī

Piejūras brīvdabas muzejā (Riņka ielā 2) trīs dienas, no 3. līdz 5. aprīlim, gaidīs ģimenes vai individuālos apmeklētājus no plkst.10.00 līdz 16.00, lai pavasarīgā pastaigā izbaudītu svētku noskaņu.

Piejūras brīvdabas muzeja katrā sētā būs atrodamas spēles un mazi darbiņi arī latviskās tradīcijās: olu ripināšana, garauša lēcieni, putnu dzīšana u.c. Būs arī gana daudz lielāku un mazāku šūpoļu un šūpolīšu, lai visi varētu (nedrūzmējoties), tikt vaļā no vasaras knaušiem, audzēt līganus linus un krietni iešūpot sauli, – lai tā koši spīd kā Lieldienu ola! Ieeja ar muzeja biļetēm un ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus.

 

Lielai dienai un Lieldienām veltīts video cikls

No 20. marta līdz 4. aprīlim Rīgas kultūras centra “Iļģuciems” Facebook vietnē  un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības YouTube kanālā  pieejams Lielai dienai un Lieldienām veltīts video cikls.

Piecos atsevišķos videoklipos izskanēs Lieldienu laika teikas un ticējumi, Lielās dienas un Lieldienu tradīcijas, praktiski padomi olu krāsošanā, šūpoļu darināšanā, muzikāli priekšnesumi. Piedalās folkloras kopas “Laiksne” dalībnieki. Vadītāja Baiba Indrēvica

 

Lielās dienas tradīcijas un to nozīme

No 20. marta plkst. 12.00 kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” YouTube kanālā būs pieejams video par Lielās dienas tradīcijas un to nozīmi.

Video materiālā varēs vērot saules sagaidīšanu, gavilēšanu, šūpoļu kāršanu un pušķošanu, olu krāsošanu, dažādas Lielās dienas rotaļas u.c. tradīcijas, kā arī dziedāt līdzi dziesmām un baudīt kokles, dūdu un stabules spēli. Video tapšanā piedalījās 11 folkloras kopu: “Grodi”, “Garataka”, “Vilkači”, “Rīgas danču klubs”, “Savieši”, “Berendejka”, “Laiva”, “Skandinieki”, “Banga”, “Budēļi” un “Lāns” vadītāji ar ģimenēm.

 

“Fantāzijas šūpoļu ceļš” Siguldā

Tradicionāli Lieldienās Sigulda kļūst par simt šūpoļu galvaspilsētu, jo lieli un mazi zaķi šurp dodas šūpoties dažādās, krāšņās pašvaldības un uzņēmēju darinātās šūpolēs. Šajā gadā no 3. līdz 5. aprīlim Sigulda piedāvās unikālu pastaigu pilsētvidē “Fantāzijas šūpoļu ceļš”, kurā no Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma caur Raiņa un Maija parkiem, kā arī “Siguldas devonu” un Siguldas pils kvartālu būs iespēja redzēt un baudīt radošas izpausmes par šūpoļu tēmu, tomēr šūpoties šajā gadā drošības apsvērumu dēļ nebūs iespējams.

 

Brīvdabas pastaiga Līgatnē “Lieldienu zaķu foto medībās”

Lieldienās, no 4. līdz 5. aprīlim, Līgatnē norisināsies brīvdabas orientēšanās pastaiga “Lieldienu zaķu foto medības”. Izveidota interaktīva orientēšanās pastaigu taka gleznainajā Līgatnes apkaimē. Izmantojot vietni aizej.lv aicina doties foto medībās, meklējot bailīgus zaķēnus, smuidrus garaušus, slapjus trušus un vēl daudzus citus zaķus Līgatnē.

Pastaigai nav noteikta maršruta, tāpēc tā ir pa spēkam ikvienam, izvēloties sev piemērotāko pastaigas maršrutu. Viss, kas nepieciešams dalībai šajā pastaigā, ir mobilais telefons ar fotokameru un pieejamu interneta pieslēgumu. Atverot aizej.lv jāizvēlas pastaigas vieta - Līgatnes pilsēta vai/un Augšlīgatne. Atrodot Lieldienu zaķi, tas ir jānofotografē  tā, lai ir redzams zaķa vārds un viens no pastaigas komandas dalībniekiem. Katra zaķu foto medību komanda saņems Lieldienu balvu par veiksmīgi paveikto darbu.

Tiem, kuri neizmanto mobilās ierīces, būs pieejamas arī pastaigas darba lapas, kuras drukātā formātā pastaigu dienās būs pieejamas Līgatnes Tūrisma informācijas centrā (Spriņģu iela 2, Līgatne), savukārt drukas formātas lapas var izdrukāt arī paši, materiālus meklējot  www.ligatne.lv, kā arī sociālā tīklā Facebook lapā – Notikumi Līgatnes novadā. Dalība pastaigā ir bez maksas.

Uzziņai: Līgatnes novada Kultūras un tūrisma centrs piedāvā dažādas izklaides un atpūtas iespējas arī valstī noteikto ierobežojumu laikā. Iepazīties ar plašāku tūrisma piedāvājumu var tīmekļa vietnē www.visitligatne.lv un sociālā tīklā ''Facebook'' kontā @visitligatne, apskatot Līgatnes apkārtnes iespējas.

 

Lieldienu brīvdienas Kocēnu novadā

Bērzainē, Dikļos, Kocēnos, Rubenē, Vaidavā un Zilākalnā Lieldienu zaķi atripinājuši krāsainas olas un dažādas citas dekorācijas.

Kocēnos, Kokmuižas promenādē uzstādītas dekorācijas. Pirmajās Lieldienās Kokmuižas promenādē būs iespēja klausīties dažādus Lieldienu ticējumus.

Dikļos, Vika pasaku parka vienīgais dzīvais iemītnieks Leopops gatavojas Lieldienām un sagatavojis jautrus uzdevumus un pārsteigumus visai ģimenei Vika pasaku parkā. Pieteikties pa zvanot 26486115 (Dikļu kultūras centra vadītāja Inna Krēsliņa). Leopopu Vika pasaku parkā būs iespējams satikt 4. aprīlī no plkst. 10.00 līdz plkst. 13.00 Vika pasaku parka namiņā.

Dikļos Lieldienās priecēs krāsainie zaķi, kā arī uz Dikļu kultūras centra fasādes būs iespējams iepazīties ar Lieldienu ticējumiem un krāsainām olām, kuras zīmējuši Dikļu PII “Cielaviņa” audzēkņi.

Zilākalnā - parkā ir izvietots Lieldienu noformējums ar krāsainām olām un zaķiem, kur Pirmajās Lieldienās - 4. aprīlī no 14.00 - 18.00 skanēs Lieldienām veltīts ieraksts - tautas dziesmas, ticējumi un dažādas latviešu komponistu dziesmas.

Aicina priecāties par Lieldienu dekorācijām dodoties pastaigā un spēlējot Kocēnu novada izzinošo pastaigu spēli "Novadpētnieks CILPO''. Spēle "Novadpētnieks CILPO" pieejama vietnē www.cilpo.lv.

 

Lieldienu pastaiga Jelgavā

Lieldienu laikā jelgavniekiem un pilsētas viesiem ir iespēja izstaigāt trīs piedāvātos maršrutus pilsētas izziņai – Stacijas loku (3 km garumā), Centra loku (5 km garumā) un Upju loku (6 km garumā), noklausīties audiogida stāstus par 24 nozīmīgākajiem objektiem Jelgavā un aplūkot Lieldienu dekorācijas pilsētvidē.

Pastaigas un objektu apskati var papildināt ar interesantiem faktiem, izmantojot audiogidu. Kartē atzīmēti 24 objekti, par kuriem pieejams audiogida stāsts. Stāstus var noklausīties bez maksas Jelgavas reģionālā tūrisma centra tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv sadaļā “Audiogids” vai arī noskenējot QR kodus, kuri izvietoti pie objektiem pilsētvidē.

Lieldienu sajūtas radīs pilsētvidē izvietotās dekorācijas, kuras var apskatīt Hercoga Jēkaba laukumā, Vecpilsētas ielā, Raiņa parkā, Satiksmes ielā 59, Jelgavas dzelzceļa stacijas rotācijas aplī un Loka maģistrālē.

 

Lieldienas Ropažu novadā

Lieldienas Ropažu novadā sagatavoti četri punkti, ko izdekorēs par godu šai gadskārtu mijai – pavasara saulgriežiem. Katrā punktā piedāvā izpildīt uzdevumu.

Ropažos „Tapsi skaists un nenāks miegs!”. Dodoties uz Ropažu pilsdrupām, paņem līdzi savas Lieldienu olas, jo tur būs iespējas tās noripināt pa dažādām olu renēm. Pie Lielās Juglas jāmazgā mute – tad skaists tapšot. Tāpat, kā zināms, šūpolēs vajag daudz šūpoties, lai visu gadu nenāktu miegs un vasarā odi nekostu.

Zaķumuižā „Vairo Laimes mātes svētību!”. Lielā dienā viss, kas sāk plaukt un augt, vēl ir tik vārīgs, tik saudzējams un lolojams, ka tam ir vajadzīga Laimes mātes svētība, lai taptu spēka pilns. Tāpēc Zaķumuižas stadionā meklē olu ripināšanas vietu, un tur atradīsi koku, kas vizuļos. Kokā iekar iepriekš mājās sagatavotu puzuru. Tas palīdzēs mums visiem kopā vairot spēku dabā un sevī. Puzura veidošana.

Silakrogā „Dodies laimi meklēt!”. Kurš pirmais pirmās Lieldienas rītā iziet laukā, tam tai gadā laba laime. Pie Silakroga ezera būs paslēpusies lielā Lieldienu zaķu ģimene. Vai tev būs pa spēkam noskaidrot: cik zaķu tur ir? Dodies turp un skaiti – cik zaķus atradīsi, tik laimīgs būs tev gads.

Kangaros „Noskaidro, no kuras puses nāks brūte vai brūtgāns!”. Lieldienas rītā vajagot laukā skaļi saukt. No kuras puses atskanot atbalss, no tās nākšot brūte vai brūtgāns. Skaties tik, ka pats Lielais Kangars neiznāk no purva! Un esi vērīgs – visā Kangaru dabas takā būs izvietotas latviešu spēka zīmes – vai zini visu zīmju nosaukumus un nozīmi? To varēsi pārbaudīt, taku izejot.

Vienā mājsaimniecībā dodies uz kādu no šiem punktiem, publicē bildi Facebook vai sūti mums WhatsApp uz tālruņa numuru 26496613*, ieraksti labu novēlējumu novadniekiem un piedalies konkursā, kurā tiks izlozētas 3 skaistas un gardas balvas no Ropažu Kultūras un izglītības centra. Uzvarētāju paziņosim 9. aprīlī. Vairāk infomācijas vietnē www.ropazi.lv un Ropažu Kultūras un izglītības centra (KIC) Facebook lapā.

 

Lieldienas Turaidas muzejrezervātā

Lieldienu laikā Turaidas muzejrezervāts atvērts apmeklētājiem katru dienu no plkst.10:00 līdz 19:00.  Apmeklējumam atvērta Turaidas viduslaiku pils teritorija un brīvdabas ekspozīcijas, Dainu kalns, Turaidas Rozes piemiņas vieta Baznīckalnā, kā arī Turaidas muižas saimnieciskās apbūves centrs ar pastaigu ceļiem un takām.

Turaidas muzejrezervātā skatāma skanīga brīvdabas izstāde “Sīki putni – diži putni”, kas tapusi iedvesmojoties no senas lībiešu tradīcijas – mazo putnu modināšanas pavasarī. Šī tradīcija saistīta ar ticējumu, ka mazie putni ziemā nekur tālu neaizlaižas, bet guļ paslēpušies un tie jāmodina, lai ātrāk atnāktu pavasaris. Izstādē redzami Latvijā dzīvojošā somu mūziķa un putnu vērotāja  Marko Ojalas fotografētie putnu attēli un ar QR koda palīdzību iespējams noklausīties attiecīgā putna dziesmu. Starp fotoattēliem gan satupuši, gan savus spārnus izpletuši dažādu raksturu putni, kurus ar tradicionāliem paņēmieniem darinājusi muzejpedagoģe Margita Poriete no dabas materiāliem – lina, žagariem, siena, niedrēm un salmiem. Atsevišķu putnu izveidošanas metodes ir vienkāršas un var iedvesmot ikvienu pašam tādu pagatavot un Lieldienu laikā  radīt savai mājai svētku noskaņu. Ieejas maksa – ieejas biļete Turaidas muzejrezervātā.

 

Lieldienas un pavasara svinēšana Latgalē

Rēzekne. Šogad Rēzeknē ir ļoti plaša un daudzveidīga Lieldienu programma, kas ļaus radoši izpausties, iegūt jaunas un noderīgas prasmes, izstaigāt pilsētu un nodrošināt sev svētku noskaņojumu. No 1. aprīļa atraktīvā spēle pilsētvidē “Olu medības”– meklējiet Lieldienu zaķa noslēptās krāsainās olas! Iepazīsties ar visām aktivitātēm.

 

Līvāni. Līdz 9. aprīlim apmeklējams Zaķu ciemats, kur iespēja aplūkot īstus zaķēnus, kā arī iemūžināt svētku prieka mirkļus fotogrāfijās. Vēl vari aplūkot Līvānu mākslinieku un amatnieku darbus pagasta namu logos “Šeit dzīvo kultūra”. Lasi vairāk šeit.

Pavasaris ir laiks, kad daba spridzīgi mostas un rītos pasauli modina putnu dziesmas. Šajā laikā ikvienam ir iespēja doties pastaigās un baudīt pavasara atnākšanu. Takā mēneša garumā būs iespēja aplūkot dažādus putnu būrus un interaktīvā veidā, ar savām viedierīcēm skenējot QR kodus, dzirdēt latviešu tautas pasakas un dziesmas par putniem. QR kodu piekļuves pamācība soli pa solim būs pievienota pie katra būra. Līvānos arī varēsi izgatavot savu putnu būrīti. Vairāk lasi šeit.

Daugavpils pilsēta. Vienības laukumā “ieripojušas” gandrīz 30 košas svētku olas. Dodies apskatīt izrotāto pilsētu un piedalies Daugavpils organizētajā foto konkursā “Manas Lieldienas Daugavpilī”. Neliels ieskats rotājumos. Iepazīsties ar visiem notikumiem Daugavpilī.

 

50 virtuālie muzeji, kolekcijas, izstādes un ekskursijas visai ģimenei Latvijā un pasaulē

Bērni un tehnoloģijas. Attēls ilustratīvs.
Bērni un tehnoloģijas. Attēls ilustratīvs.

Virtuālo izstāžu, ekskursiju un muzeju vietnēs piedāvā arī darba lapas, zīmējumus, spēles un dažādus citus materiālus bērniem.

  1. Virtuālais muzejs „Latvijas okupācija”.
  2. Latvijas Nacionālā vēstures muzeja virtuālās izstādes.
  3. Latvijas Mākslinieku savienības muzeja virtuālās izstādes.
  4. Nepaspēji apskatīt rekonstruēto mākslas muzeju? Izstaigā virtuāli!
  5. Raiņa un Aspazijas virtuālais muzejs.
  6. Virtuāli apskati Stūra māju!
  7. Vasarīga ekskursija Jūrmalā.
  8. Ekskursija pa Rundāles pili.
  9. Vidzemes muzeju virtuālais krājums.
  10. Latvijas Universitātes Vēstures muzeja virtuālās izstādes.
  11. Virtuālā Latvija.
  12. Latvijas Nacionālā arhīva virtuālās izstādes un digitālie resursi.
  13. Jelgavas pilsētas bibliotēkas virtuālās izstādes.
  14. Kuldīgas novada muzeja virtuālās izstādes.
  15. LNB kolekcija „Fonogrāfa velces”.
  16. G. F. Stendera literārais mantojums.
  17. LNB kolekcija „Grāmatas” ar digitāliem resursiem.
  18. LNB karšu kolekcija.
  19. LNB digitalizēto laikrakstu kolekcija.
  20. Kolekcija „Lasāmkoks” ar digitālo bibliotēku.
  21. LNB visas kolekcijas.
  22. Daugavpils universitātes virtuālās izstādes.
  23. Virtuālā izstāde „Aizvestie”.
  24. Dažas virtuālās tūres, piemēram, ''Latvenergo'' TEC-1.
  25. Latvijas Nacionālā teātra virtuālā tūre.
  26. Aplūko Bauskas pili virtuāli.
  27. ''Splendid Palace'' virtuālā aplūkošana.
  28. Mežotnes pils apskate.
  29. Ielūkojies Latvias Leļļu teātra telpās.
  30. Jēkabpils Vēstures muzeja Sēļu sētas virtuālā apskate.
  31. Mazās ģildes virtuālā skatīšanās.
  32. Kultūras pils ''Ziemeļblāzma'' virtuālā tūre.
  33. Pļaviņu HES virtuālā tūre.
  34. Europeana virtuālās kolekcijas (mūzika, māksla, vēsture u.c.).
  35. Dodžu pils Venēcijā.
  36. Google Art Project. Satur darbus arī no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas.
  37. Nacionālais Dabas vēstures muzejs (Amerikas Savienotās Valstis).
  38. Tadžmahals.
  39. Eifeļtornis.
  40. Luvras mākslas darbi.
  41. National Galery of Art. Kids art zone.
  42. Ielūkojies Vatikānā!
  43. Virtuālā pastaiga Petrā.
  44. Ieskaties Stounhedžā.
  45. Piramīdas Ēģiptē.
  46. Amerikas Nacionālā mākslas muzeja virtuālās izstādes.
  47. Melburnas muzeja virtuālā izstāde.
  48. Виртуальный музей Гулага.
  49. Государственная Третьяковская галерея.
  50. Rijksmuseum. Nīderlandes nacionālais muzejs, angļu un holandiešu valodā.

 

Materiāla sagatavošanā izmantota informācija no Bērnu bibliotēkas Rīgā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti