Ģimenes studija

Ģimenes budžeta plānošana un pārskatīšana

Ģimenes studija

Neauglības ārstēšana: atbalsts ģimenēm, kurām ir grūtības kļūt par vecākiem

Vardarbība ģimenē pret bērnu: pamanīt ātrāk draudus un novērst traģēdiju

Sabiedrības vērīgums mazinātu vardarbību pret bērnu ģimenē; ja ir signāli, institūcijas reaģē vienmēr

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

2021. gada decembrī no vardarbības ģimenē miruši divi mazi bērni: vienu bērniņu nogalināja tēvs, otrā nāves gadījumā ir aizdomas, ka bērnu nogalinājis audžutēvs.  Raidījumā ‘’Ģimenes studija” speciālisti skaidro, ka likumdošanā ir noteikts, kā rīkoties, lai pamanītu riska ģimenes, tomēr katrs gadījums ir unikāls.

Organizācija “Mammamuntetiem.lv” aicina iedzīvotājus būt iesaistītākiem, jo “nav svešu bērnu”, pauž organizācijas vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Ja ir kādi signāli par iespējamu pāridarījumu ģimenē, sociālais dienests iesaistās. Ja tā ir riska ģimene, tad ir jāsazinās ar to biežāk, par ģimeņu apsekošanu stāsta Talsu Sociālā dienesta vadītāja Dace Zeļģe.

Ja ziņo bāriņtiesai par kādu novērojumu rīcībā pret bērnu, tad tai ir tiesības un pienākums pieņemt vienpersonisku lēmumu un nogādāt bērnu drošos apstākļos, skaidro Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētāja vietniece Inese Ērgle.

Centra „Dardedze” interešu aizstāve un komunikācijas vadītāja Anda Avena akcentē institūciju reakcijas gadījumos, kad bērni gāja bojā: “Ir bijušas informētas instances, katra no tām kaut ko darīja, bet tas nenovērsa smagāko, kas varēja notikt – bērnu nāvi, tātad nav bijusi efektīva darbība. Notiek darbības ar bērnu, vecākiem, bērns tiek izņemts no ģimenes, bet nerunā ar pāridarītāju. Kas notiek ar varmākas nošķiršanu no ģimenes?”

Ērgle uzsver, ka ir tiesības vardarbīgu cilvēku nošķirt no ģimenes, tas praksē darbojas. Jāņem vērā, ka katrs gadījums ir unikāls.

Atsaucoties uz abiem nelaimes gadījumiem decembrī un jautājot, kāda ir bērnu mātes atbildība par notiekošo, Ērgle akcentē, ka pārbaudīt mammas atbildību notikušajā ir policijas atbildība, ja mamma nesaprot situāciju ģimenē, tad aizgādniecības lietas ir bāriņtiesas vērtēšanas objekts, uzsverot, ka primāras ir bērna tiesības.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja vietniece Gunita Kovaļevska informē, ka VBTAI vērtē iesaistīto institūciju darbību konkrētajā gadījumā Liepājā. Labklājības ministrija vērtēs sociālā dienesta iesaisti un atbildību.

Sabiedrību aicina būt vērīgiem un ziņot par bērnu apdraudējumu, bāriņtiesas rīcībā ir prioritāte reaģēt uz šādiem signāliem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti