Ģimenes studija

Vecāku finansiālais atbalsts pieaugušiem bērniem: vēlmes un iespējas

Ģimenes studija

Mūsdienās svarīgi apgūt dabaszinātnes, taču trūkst skolotāju un skolēni nav ieinteresēti

Ilze Skrastiņa - grāmatas "Lieliskā dzīve bez Zoom" autore un četru bērnu mamma

Rūpes citam par citu. Ciemos pie Ilzes Skrastiņas kuplās ģimenes

Latvijas Radio raidījums "Ģimenes studija" viesojas pie Ilzes Skrastiņas ģimenes. Ilze ilgus gadus bijusi animatore, rakstījusi scenārijus filmām, tagad veido reklāmas, publicējas žurnālā "Avenīte" un tikko iznākusi llzes pirmā grāmata "Lieliskā dzīve bez Zoom".

Grāmatā atspoguļoti viņas divu jaunāko bērnu – Lizetes un Mika – piedzīvojumi. Viņas vīrs Māris Hincenbergs gan sarunā piebilst – tas viss ir krietni pārspīlēts, un piepušķots ir ļoti daudz, tomēr dzīvē ir vēl smieklīgāk. Savukārt lielās māsas domā, ka Miks tiešām ir tāds, kā attēlots grāmatā. Bet Lizete piebilst, ka vēl nemaz nav izlasījusi mammas jauno grāmatu.

Ilze ir četru bērnu mamma, tāpēc stāsts raidījumā ne tikai par grāmatu, vairāk par Ilzes ģimenes ikdienu, kurā aktīvi piedalās arī viņas vecākās meitas – dvīņu māsas Katrīna un Dārta (un viņas draugs Gatis), kā arī Ilzes dvīņumāsas Daces Skrastiņas ģimene un Ilzes un viņas vīra Māra vecāki.

Ilze iepazīstina ar kuplo ģimeni un atzīst, ka visi kopā ir bieži, jo ir ģimenei ir dažādas tradīcijas,  jaunākā no tām – iet kopā pārgājienā. Tas sākās mājsēdes laikā, kad ar savējiem varēja satikties tikai ārā. Vēl kopīgā ģimenes tradīcija ir Ziemassvētku piparkūku cepšana. Un Ziemassvētkos satiekas arī visa kuplā ģimene.

Ilze ir gandarīta, ka bērni cits par citu gādā, rūpējas un iestājas. Lielās māsas Katrīna un Dārta aizrautīgi stāsta, kā rūpējušās par mazākajiem, un sapņo par to, kā visi sanāks kopā pie liela galda, kad jau pašām būs bērni.

Ilze atklāj – kad kādam no bērniem ir draugs vai draudzene, tie parasti sākumā sēž bailīgi malā un vēro ģimenes lielo ņigu-ņegu, kurā piedalās arī mājdzīvnieki, jo tie ir pilntiesīgi ģimenes locekļi. Bet pamazām visi iejūtas un atveras.

Tā aizrautīgi un sirsnīgi, citam citu pārtverot un pārtraucot, rit arī šī saruna.

Kā vienīgo grūtību lielā ģimene min, ka jebkura mašīna ir par mazu, lai dotos kopīgos ceļojumos. Savulaik bērni vienmēr dalījuši kopīgo teritoriju, kurš kur stieps kāju, kur liks roku. Vecākiem tas bijis pārbaudījums, bet tas nav atturējis doties kopīgos ceļojumos pa Eiropu. Tagad ģimene sapņo kādreiz visi kopā doties ceļojumā, bet šobrīd no idejas īstenošanas attur arī pandēmija. Un vēl – lai tiešām visa paplašinātā ģimene ceļotu, jādomā, kurš pieskatīs mājdzīvniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt