Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Bergu un Kristapu Kasparoviču

Rīta Panorāma

Intervija ar Miku Dukuru

«Rotaļāsimies?»- aizraujoša LNMM izstāde bērniem

«Rotaļāsimies?» - LNMM aicina bērnus uz piedzīvojumiem bagātu izstādi

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenās ēkas izstāžu zālēs no 5. septembra līdz 1. novembrim norisināsies izstāde bērniem “Rotaļāsimies?”. Tā veidota kā mākslas piedzīvojums bērniem un būs veltīta rotaļlietu attēlojumam mākslā.

Izstādes kuratores mākslas zinātnieces Anda Pūtele un Laura Dravnieces iecerējušas, ka tā būs saistoša un daudzpusīga izstāde, ko pavadīs izglītības pasākumi, kuru mērķis ir mazināt sociālās, intelektuālās un fiziskās barjeras muzeja apmeklējuma laikā, uzsverot nodomu, lai izstādes apmeklējums bērnam ir piedzīvojums.

Šī būs izstāde, kuru pavadīs izglītojošie pasākumi, bērni varēs aptaustīt, piedzīvot, saklausīt, “lai bērnam bez mākslas ekspozīcija ir pievienotā vērtība,” pauž Laura Dravniece.

Izstādes piedzīvojums paredzēts bērniem līdz aptuveni 9 gadu vecumam, aicinot uzzināt, iztēloties, līdzjust, fantazēt un sarunāties caur rotaļāšanās prizmu. Izstāde piemērota arī bērnudārzu un sākumskolas audzēkņu grupām,

Izstādei atlasīti darbi no LNMM krājuma, Zuzānu kolekcijas un citām privātkolekcijām, aptverot laika periodu no 20. gadsimta sākuma līdz 21. gadsimta sākumam. Ekspozīcijā redzams izcilu meistaru – Jāzepa Grosvalda, Oto Skulmes, Niklāva Strunkes, Aleksandras Beļcovas, Līvijas Endzelīnas, Leo Kokles, Aleksandras Briedes – veikums, kā arī mūsdienās strādājošu mākslinieku – Edvarda Grūbes, Jura Dimitera, Ievas Jurjānes, Frančeskas Kirkes, Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna, Elīnas Brasliņas – radītais.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti