Dienas ziņas

Pirmās instances tiesa attaisno G. Truksni

Dienas ziņas

«Brīvā rinda» – tikai prioritāro grupu ietvaros

Samilzušas sociālās problēmas ģimenēs ar bērniem

Rīgas sociālais dienests: Pieaug problēmas ģimenēs ar bērniem; sūdzas par vardarbību un bērnu tiesību pārkāpumiem

Pandēmijas laikā strauji pieaugušas sociālās problēmas ģimenēs. Visbiežāk tiek saņemtas sūdzības par vardarbību un bērnu tiesību pārkāpumiem. Vardarbības riski un vardarbības gadījumi pieaug arī ģimenēs, kuras iepriekš nav nokļuvušas sociālo darbinieku redzeslokā. Strauji audzis pieprasījums pēc psihologu konsultācijām.  

Intervija ar Rīgas Sociālā dienesta vadītāju Gunu Eglīti
00:00 / 14:08
Lejuplādēt

Rīgas Sociālajā dienestā būtiski palielinājies ziņojumu skaits par vardarbību ģimenēs. Salīdzinot ar pērnā gada pēdējiem trīs mēnešiem, kad  tika saņemti 275 ziņojumi, tad šī gada trijos mēnešos saņemti jau 374 ziņojumi, no tiem 87 gadījumos konflikti notikuši bērna klātbūtnē.

Vecākiem no savām darba vietām ir jāuzrauga mācību process, un psiholoģiskā spriedze pieaug, situāciju raksturo Rīgas Sociālā dienesta vadītāja Guna Eglīte.

Rīgas Sociālais dienests novērojis, ka pandēmijas laikā palielinājusies apreibinošo vielu lietošana, pieaugušas psiholoģiskas problēmas gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Speciālisti novērojuši, ka saasinās ne tikai esošo klientu sociālās problēmas, bet arī pieaug jaunu gadījumu skaits.

Vardarbības riski un vardarbības gadījumi pieaug arī ģimenēs, kurās līdz šim tas nebija novērots.

Rīgas Sociālā dienesta vadītāja Guna Eglīte pauž, ka, atrodoties mājās, ne vienmēr pieaugušie var saplānot bērna dzīvi. Bērns jūtas nepieskatīts un pamests.

Rīgas Sociālajā dienestā pieaudzis pieprasījums pēc psihologa pakalpojumiem un rinda izveidojusies jau līdz vasaras vidum.

Konsultācijas lūdz ne tikai sociālā riska ģimenes, bet arī tādas, kuras iepriekš nav nokļuvušas sociālo darbinieku redzeslokā. Visbiežāk palīdzība  nepieciešama, gadījumos, kad vecākiem ir grūtības disciplinēt pusaudžus, bērniem ir depresija vai  bijuši pašnāvības mēģinājumi. Nereti vecāki neprot atrast kontaktu ar bērnu.

Sociālie darbinieki daudz biežāk iesaistās atbalsta sniegšanā bērniem, attālinātā mācību procesa realizēšanā, jo nereti tiekot saņemtas sūdzības, ka bērni nepiedalās tiešsaistes mācībās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti