«Rīgas skaņas un noskaņas» - saruna ar jaunajiem klausītājiem par mūziku

Jaunos klausītājus uz sarunu par mūziku “Rīgas skaņas un noskaņas” 16. oktobrī kinoteātrī "Splendid Palace" aicina orķestris “Rīga”, aizsākot šī mācību gada abonementu “Nāc, ieklausies orķestrī "Rīga!"”. Koncertā piedalīsies soliste Beāte Zviedre, orķestris “Rīga” un diriģents Valdis Butāns, sarunu par mūziku vadīs Daumants Kalniņš, informēja koncerta organizētāji.

Ciklā “Nāc, ieklausies orķestrī "Rīga!"” notiks četras sarunas par mūziku. Tās ieteicamas pirmo četru klašu skolēniem un bērniem līdz 10 gadu vecumam.

Pirmajā koncertā orķestris “Rīga” – kolektīvs, kas nosaukts Rīgas pilsētas vārdā, - aicinās skolēnus ieklausīties Rīgas skaņās, senākos un ne tik senos stāstos par mūziku Rīgā, kas dažādos laikmetos ir skanējusi pilsētas laukumos, baznīcās, koncertzālēs un kinoteātros. Dziesmas un instrumentālās kompozīcijas, kas iekļautas programmā, veido plašu un žanriski dažādu skaņdarbu klāstu – sākot ar labi zināmām latviešu tautas dziesmu apdarēm, apskatot akadēmiskās mūzikas dižgaru darbus, kam bijusi saistība ar Rīgas pilsētu, un līdz pat mūsdienu mūzikai. Komponistiem vienmēr bijuši interesanti dažādi Rīgas vēstures mirkļi – starp skaņdarbiem jāmin Zigmara Liepiņa 2000. gadā sacerētais, roka mūzikas intonācijām piesātinātais dziesmu cikls “Teika”, kas vēsta stāstus par Daugavu un kura daļa – dziesma “Ne pa jokam” tiks atskaņota koncertā, kā arī Raimonda Paula nu jau leģendārā mūzika kinofilmai “Vella kalpi”. Bet ne mazums mūzikas stāsta par Rīgu, ko katrs rīdzinieks labi zin ikdienas gaitās, un arī tā skanēs koncertā 16. oktobrī kinoteātrī "Splendid Palace". Koncerts “Rīgas skaņas un noskaņas” pulcēs klausītājus divreiz – plkst. 11.00 un plkst. 13.00.

Otrā saruna par mūziku ciklā “Nāc, ieklausies orķestrī "Rīga!"” notiks 4. decembrī, kad tēma būs “Mūzika gardēžiem”. Savukārt 2020. gada 22. janvārī varēs ieklausīties orķestra instrumentos, kas gatavoti no koka, sarunā “Muzikālie koki”. Sezonas noslēdzošo sarunu par transportlīdzekļiem varētu ierindot pie “tehniskas dabas jautājumiem”, ja vien… talkā atkal nenāktu mūzika. 26. februārī ar koncertu “Pa ceļam ar mūziku” noslēgs šīs sezonas koncertu ceļojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti