Rīgas Motormuzejā notiks konkurss skolēniem par drošību ceļu satiksmē «Gribu būt mobils»

Jau 13 gadus konkurss par drošību ceļu satiksmē "Gribu būt mobils"  tradicionāli pulcē 6.-8. klašu skolēnus uz aizraujošām sacensībām. Konkursa formāts pedagogu un skolēnu skatījumā ir lieliska iespēja atraktīvu sacensību procesā pārliecināties par savu zināšanu un prasmju stabilitāti un nemitīgi papildināt tās, paziņojumā presei informēja pasākuma organizatori.

Par to, ka konkursu ik rudeni, uzsākot mācību gadu, jau gaida gan skolēni, gan skolotāji, liecina fakts, ka arī šajā mācību gadā  konkursam pieteicās ap 500 komandām (4 – 5 skolēni komandā). 2020. gada 6. martā Rīgas Motormuzejā konkursa finālā tiksies 2019./2020. mācību gada satiksmes noteikumus zinošākie jaunieši no Strautiņu pamatskolas, Pāles pamatskolas, Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas, Baložu vidusskolas, Jaunogres vidusskolas un Popes pamatskolas.

Komandu konsultējošie skolotāji no visas Latvijas pauda viedokli, ka pašreizējiem velosipēdu un topošajiem mopēdu vadītājiem konkursa uzdevumi un testi sniedz sistemātiskas satiksmes drošības zināšanas un palīdz gatavoties mopēdu vadītāju kategorijas kvalifikācijas eksāmeniem.

Jau konkursa neklātienes kārtā internetā skolēni pārbaudīja savas zināšanas, lai izprastu satiksmes situācijas un īsā laikā pieņemtu lēmumu par adekvātu rīcību. Tiesības tālāk piedalīties klātienes pusfinālos izcīnīja septiņdesmit komandas - katra reģiona desmit labākās.

Ceļu satiksme ir sarežģīta sistēma, kuru veido daudzi dalībnieki un faktori. Tomēr ļoti svarīga ir katra dalībnieka sociāli atbildīga rīcība un attieksme. Tā pusfināla uzdevumus dalībnieki risināja individuāli planšetdatora ekrānā un pēc tam pārbaudīja savas zināšanas, komandā strādājot ar ceļu satiksmes organizācijas shēmām.

Kā vienmēr, pedagogi un skolēni izmantoja tikšanos klātienē ar kolēģiem un vienaudžiem, lai apmainītos ar viedokļiem. Īpaši  dzīva pieredzes apmaiņa izraisījās, prezentējot radošos mājasdarbus. Konkursa "Gribu būt mobils" pusfinālos tikās septiņdesmit komandas, bet finālā iekļuva septiņas pašas labākās komandas. Tās ir:

  • ''Strauti-1'' no Strautiņu pamatskolas,
  • ''Strauti-7'' no Strautiņu pamatskolas,
  • ''Labais pagrieziens'' no Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas,
  • ''PRO meitenes'' no Pāles pamatskolas,
  • ''Baložu vidusskola'' no Baložu vidusskolas,
  • ''Knabis club'' no Jaunogres vidusskolas,
  • ''Pope-1'' no Popes pamatskolas.

Konkursa „Gribu būt mobils” fināla uzvarētāju komanda saņems balvā 2000 EUR dāvanu karti izglītojošam ceļojumam. Arī otrās un trešās vietas ieguvēji saņems ceļojuma dāvanu karti, lai uzzinātu un iepazītu ko jaunu.

Fināla sacensības notiks 6. martā Rīgas Motormuzejā plkst. 12.00.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti