Sadaļas Sadaļas

Rīgas biennāle acina uz īpašu ģimenes dienu ar radošajām un izpētes darbnīcām

Svētdien, 23. augustā, RIBOCA2 atklāšanas programmā notiks Ģimenes diena, kurā uz dažādiem notikumiem aicinātas visa veida ģimenes ar bērniem, senioriem, tīņiem, kā arī otrās pakāpes brālēniem, māsīcām un citiem ģimenes locekļiem. Ikviens varēs iepazīties ar izstādē redzamajiem darbiem un atklāt ko jaunu par Andrejsalas apkaimi, kā arī piedalīties darbnīcās un uzzināt noslēpumus par zemūdens pasauli, plastmasas pārstrādes iespējām, testēt augsni, apmainīties ar augiem, izpētīt urbāno dārzu un vienā dienā pēkšņi kļūt par filmas aktieriem, paziņojumā presei informēja pasākuma organizētāji

RIBOCA2 Ģimenes dienas programma (no 12.00 līdz 17.00):

  • Ģimeņu tūres (vecākiem un vecvecākiem ar bērniem 4 līdz 10 gadu vecumā).
  • Norises laiks: 12.00 un 14.00.
  • Tikšanās vieta: Ostas ēkas biļešu kases (Andrejostas iela 4).

Darbnīcas (Darbojas Ostas ēkas pirmais stāvs, Andrejostas iela 25 no 12.00 līdz 17.00)

Nezināmie ūdeņi (bez pieteikšanās, jebkurā laikā). Ielūkojieties Latvijas zemūdens pasaulē, apskatiet dažādas dīvainas radības, pārbaudiet ūdeni kopā ar mūsu draugiem zinātniekiem no Latvijas Hidroekoloģijas institūta. Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi kaut ko interesantu, kas izskalots no jūras, tai skaitā atkritumus.

Pop-up interaktīvā zaļā ekrāna studija (bez pieteikšanās, jebkurā laikā). Zaļā ekrāna studija izbraukumā, kurā jebkurš dalībnieks varēs radīt pats savus RIBOCA2 mākslas darbu iedvesmotus audiovizuālus stāstus. Studija, kurā modernās tehnoloģijas satiekas ar fantāziju un stāstnieka mākslu, ļauj ielūkoties maģiskajā kino pasaulē. Filmas uzņemšana atklāsies kā aizraujošs, izglītojošs un izklaidējošs process. Dalība darbnīcā bez pieteikšanās.

Plastmasas pārstrādes demonstrējumi un darbnīca (bez pieteikšanās, jebkurā laikā). Ar kāju spēku darbināts plastmasas smalcinātājs, pūķu darbnīca, maciņi no plastmasas maisiņiem un citi brīnumi kopā ar mūsu draugiem no ''Plastify''.

Monotipijas darbnīca (12.30, 13.30, 14.30, 15.30). Neprognozējami eksperimenti ar grafikas tehniku monotipiju un tās materiāliem, neatstājot nekā lieka. Radošo darbnīcu piedāvā Latvijas Nacionālā bibliotēka.

“Īsta māksla, fiktīvi stāsti” (13.00 un 15.00). RIBOCA2 Ģimenes dienā 23. augustā plkst. 13.00 un 15.00 aicinām uz dzejnieces Marijas Luīzes Meļķes darbnīcu “Īsta māksla, fiktīvi stāsti”. Darbnīcas laikā RIBOCA2 izstāde tiks iepazīta kā rotaļlaukums – vieta, kur apmeklētāji var sastapt ne tikai mākslas darbus, bet arī cits citu, atrodot jaunu jēgu redzētajam.  Šajā darbnīcā būtiska loma būs dalībnieku savstarpējai komunikācijai. Tās mērķis ir uzdot un atrast veidus, kā atbildēt uz jautājumiem par mākslu, kā arī atbrīvoties no pozīcijas, kurā izstādes apmeklētājs ir tikai informācijas uztvērējs, un ne pārraidītājs. Šī spēle, tāpat kā, pēc dzejnieces domām, māksla vispār, ir piemērota ikvienam, kam ir interese. Arī tādiem, kas kautrējas.

Programma “Dabas bērni” (13.00 – 17.00 bez pieteikšanās, jebkurā laikā).
Norises vieta: Augnīca. Urbānā kopienas dārza apmeklējums, mobilā augsnes mērījumu laboratorija un eksperimenti kopā ar zinātnieku, augsnes pētnieku Dr. geogr. Imantu Kukuļu, augu apmaiņas punkts, augu nospiedumu darbnīca, “Sēklu bumbu” stacija, orientēšanās spēle bērniem savvaļas un kultūraugos, pašapkalpošanās tējnīca.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt