Rīgas bērnu un jauniešu centri rīko atvērto durvju dienas un sāk jauno audzēkņu uzņemšanu

Ar saukli “Nāc un piedalies!” jauno mācību gadu sāk Rīgas interešu izglītības iestādes, aicinot bērnus un jauniešus  drošā vidē jēgpilni pavadīt savu brīvo laiku, attīstot prasmes mūzikas, dejas, mākslas, tehniskās jaunrades u.c. interešu izglītības jomās. Jauno audzēkņu uzņemšana astoņās Rīgas interešu izglītības iestādēs jau sākusies, no 29. augusta plānoti arī atvērto durvju dienu pasākumi, paziņojumā presei informēja Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra projektu vadītāja Santa Vancāne.

Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs bērniem un jauniešiem vecumā no 2 līdz 25 gadiem ir iespēja apmeklēt plašo interešu izglītības programmu (turpmāk - pulciņu) klāstu, kas orientēts gan uz audzēkņu individuālo kompetenču pilnveidi, gan kolektīvo un sadarbības prasmju attīstīšanu, kā arī karjeras vadības prasmju apguvi. Interešu izglītība pieejama katrā izglītības iestādē, izvēlēties iespējams gan pēc interesēm, gan pēc pieejamības tuvāk dzīvesvietai, taču nereti tieši skolotāja personība ir tā, kas piesaista un liek izvēlēties kādu no pulciņiem.

2019./2020.mācību gadā kopumā Rīgā pulciņus apmeklēja 80 685 bērni un jaunieši, no kuriem 55 981 vispārējās izglītības iestādēs, 23 901 – interešu un 803 – sporta izglītības iestādēs. Rīgas pašvaldībā kopumā darbojas astoņas interešu izglītības iestādes, kas atbilstoši interešu izglītības programmu klasifikācija, bērniem un jauniešiem piedāvā iesaistīties vairāk nekā 500 dažādās interešu izglītības programmās, no kurām aptuveni 80% ir bezmaksas pulciņi.

Uzņemšana Rīgas Interešu izglītības iestādēs jau sākusies, no 29. augusta notiks arī atvērto durvju dienu pasākumi, kas aicinās interesentus ne tikai iepazīties ar interešu izglītības iestāžu programmu piedāvājumu, bet arī aktīvi līdzdarboties radošajās darbnīcās, sporta un citās aktivitātēs, ieskatoties radošajā procesā, kas ik dienu norisinās katrā no interešu izglītības iestādēm.

Bērnu un jauniešu centrs “Rīgas Skolēnu pils” šajā mācību gadā atzīmēs 80 gadu jubileju un ar cerībām skatās uz tradīciju turpināšanu, uzsverot interešu izglītības skolotāju profesionalitāti, pielāgojoties jaunajai situācijai: “Ar moto “Rīgas Skolēnu pils - Tavu iespēju pils” esam gatavi savā 80. mācību gadā uzņemt audzēkņus klātienes nodarbībās. Skolotāji gaida esošos un jaunos audzēkņus, lai varētu kopā radīt, eksperimentēt, mācīties, muzicēt, sportot, dejot un darīt daudz ko citu. Uzņemšanu pulciņos organizēsim kā katru gadu septembra sākumā, ievērojot drošības pasākumus un distancēšanos. Pierakstīšanās būs telpiski izvietota pa trīs stāviem, uz ko norādīs ceļazīmes. Uzņemšanas nedēļa noslēgsies ar atvērto durvju dienu 8. septembrī. Šajā dienā piedāvāsim skolotāju konsultācijas, radošās darbnīcas, meistarklases, koncertu un dažādas aktivitātes, kā arī pierakstīšanos pulciņos,” stāsta bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” direktore Māra Vilciņa.

Iepazīsties ar atvērto durvju dienu piedāvājumu!

Dokumenti

Atvērtās durvju dienas

Lejuplādēt

344 KB

 

 

 

 

Vairāk informācijas par uzņemšanu un atvērto durvju dienu pasākumiem meklējiet www.intereses.lv. Par interešu izglītības programmu pieejamību skolās aicina interesēties izglītības iestādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt