«Rīga leģendās, teikās un stāstos» – aicina uz ģimenisku ekskursiju Mātes dienā

Mātes dienā, 8. maijā, uz ģimenisku ekskursiju "Rīga leģendās, teikās un stāstos" aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, informē pasākuma organizatori.

Jauka dāvana māmiņai, vecmāmiņai un visai ģimenei – kopā ar savējiem muzejā piedalīties izzinošā ekskursijā, apskatīt pastāvīgo ekspozīciju un izstādes "Trauslās atmiņas. Dagerotipi, ambrotipi un ferotipi Latvijā", "Viduslaiku Rīgas rakstāmlietas", kā arī Francijā, Emīla Galē uzņēmumā un brāļu Domu fabrikā tapušos stikla izstrādājumus no muzeja krājuma, kas pašlaik eksponēti, atzīmējot Starptautisko Stikla gadu.

Ekskursija "Rīga leģendās, teikās un stāstos" sāksies pulksten 12.00 muzeja vestibilā. Kādas ir versijas par Rīgas leģendu izcelsmi, kā rīdzinieku paaudzes vārdos ietērpušas un atmiņā saglabājušas reālus notikumus, tos bagātinot ar pieredzi un fantāziju? Rīdzinieki visos laikos bijuši un ir gudri un attapīgi ļaudis, zinot arī, kā savus stāstus stāstīt, lai tie paliktu bērnu un bērnubērnu atmiņā.

Ekskursijas stāsti sniegs iespēju noskaidrot, uzzināt un, iespējams, raisīs jaunu jautājumus. Ja kāds jautā: "Vai Rīga jau gatava?", kas un kāpēc jāatbild? Ko veicis viens no Rīgas senajiem brīnumiem – milzis Lielais Kristaps, kāds ir viņa stāsts, kur esot noslēpumainās pazemes ejas zem Rīgas un kurp tās vedot, ko vācieši Daugavas krastā esot darījuši ar vēršādu, kas zināms par Rīgas raganu un žagatu un vēl, un vēl.  Klausoties teikas, leģendas un patiesus vēsturiskus notikumus, ekskursijas dalībnieki iepazīs gan Rīgas vēsturi un īpašus muzeja priekšmetus no neierasta skatu punkta, neaizmirstot, ka arī dažādi kuriozi un versijas ir vēstures stāstu daļa. Teikas un leģendas glabā sevī seno rīdzinieku pieredzi, fantāziju, vēlmes, arī bailes un sajūsmu. Arī mūsdienās top jaunas leģendas, varbūt pat kāds no mums būs to radītājs.

Vairāk informācijas par Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja pasākumu šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt