Rīta Panorāma

Intervija ar Irinu Janumu un Alintu Hegmani

Rīta Panorāma

Intervija ar Romanu Vitkovski

Jauno «Lupatiņu» pirmizrāde sestdien Riga IFF ietvaros

Riga IFF programmā bērniem Eiropas valstu kinodarbi un «Lupatiņu» jaunākās filmas

Kino festivāla Riga IFF pirmā nedēļas nogale tradicionāli veltīta ģimenēm un bērniem – sadaļā “Kids Weekend” tiešsaistē būs redzamas ģimenes kopīgam baudījumam domātas filmas no ārzemēm, kā arī maziem un lieliem skatītājiem jau iemīļoto “Lupatiņu” jaunākās filmas

Spilventiņš, Lakatiņš, Cimdiņš un Zeķīte – lupatiņu bērniņi, kurus iemīļojuši skatītāji. “Mēs nebijām gaidījuši desmitgades projektu,” par filmas popularitāti raidījumā “Rīta Panorāma” pauž režisors Edmunds Jansons. Skatītāju interese ir liela, īpaši vecāki interesējas par jaunām filmas sērijām.

Kino nozares piedāvājums bērniem un jauniešiem festivālā ir plašs, “man prieks, ka šogad varam svinēt programmas atklāšanu ar latviešu filmu pirmizrādi,” pauž Riga IFF bērnu programmas un bērnu žūrijas kuratore Kristīne Simsone.

Studijā “Atom Art” tapušas trīs jaunas režisora Edmunda Jansona animācijas īsfilmas – "Kā Lupatiņi ceļoja", "Kā Lupatiņi brokastoja" un "Kā Lupatiņi skaitīja laiku" – ar mazo skatītāju iemīļotajiem varoņiem, auduma bērniņiem Lupatiņiem. Jauno īsfilmu pirmizrāde notiks sestdien, 17. oktobrī, Rīgas Starptautiskā kino festivāla programmas “Kids Weekend” ietvaros kinoteātrī “Splendid Palace” un paralēli – arī tiešsaistē, paziņojumā presei informēja pasākuma organizatori.

Visas trīs Lupatiņu sērijas, kuru scenāriju autore ir rakstniece Inese Zandere, būs iespējams redzēt arī atkārtojuma seansā tiešsaistē 18. oktobrī. Jaunajās filmiņās Lupatiņi apceļo māju aizvērtām acīm, kopīgi brokasto un arī mācās saskaitīt sekundītes un minūtītes. Un, kā jau allaž, mazajiem Lupatiņiem blakus ir gudrais Kaķis, kurš vienmēr var palīdzēt!

Nedēļas nogales filmu programmā bērniem apkopoti jauniznākušie Eiropas valstu kinodarbi, kuru galvenie varoņi ir bērni. Skatāmas lielākoties tikai festivālā, izraudzītās filmas ir neikdienišķa, aizraujoša un pilsētā iemīļota kultūrpieredze visai ģimenei.

Festivālā norisināsies arī tiešsaistes pasākumu programma industrijas profesionāļiem, izglītojošas un iedvesmojošas lekcijas, kā arī 28 stundas garš hakatons. Riga IFF noslēgumā tiks apbalvoti pilnmetrāžas kino, īsfilmu un mūzikas video konkursu uzvarētāji. 

Tiešsaistes seansi šogad ļaus skatītājiem visā Latvijā baudīt festivālu, arī neizejot no mājas vai neatrodoties Rīgā. Visu seansu biļetes iegādājamas gan festivāla mājaslapā, gan “Biļešu servisa” kasēs, un to lietošanas instrukcija atrodama tiešsaistē. Jāņem vērā, ka seansiem tiešsaistē, gluži tāpat kā klātienē, būs sākuma un beigu laiks, tādēļ savs festivāla apmeklējums jebkurā gadījumā ir jāplāno. Pilna festivāla programma un biļetes uz visiem seansiem pieejamas festivāla mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti