RIGA IFF aicina skolēnus pieteikties jaunas mācību platformas «Kino klubs» fokusgrupai

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF) sadarbībā ar Norvēģijas Kino klubu apvienību (NFK) ir uzsācis jaunu projektu – 10 bezmaksas videonodarbību ciklu, kurā bērni un jaunieši varēs uzzināt vairāk par kino, video un citu “kustīgo attēlu” tapšanas vēsturi, pielietojuma veidiem un lomu sabiedrisko procesu izpratnē, informē projekta autori.

Šobrīd RIGA IFF Kino klubs atrodas izstrādes stadijā un skatītājiem tiks prezentēts šāgada oktobrī RIGA IFF laikā. Lai to padarītu pēc iespējas piemērotāku tā mērķauditorijai, tiek meklēti 9–15 gadus jauni fokusgrupu dalībnieki, kas pirmie varēs novērtēt topošo projektu, izteikt savas domas un palīdzēt aktuāla un aizraujoša kultūras produkta radīšanai.

Desmit tiešsaistē pieejamās videonodarbībās dažādu kino profesiju pārstāvji – režisori, scenāristi, kostīmu mākslinieki un citi – stāstīs par to, kāda ir viņu profesijas īpašā loma kinodarba veidošanā un kā viņu paveiktais ietekmē skatītāju baudīto gala rezultātu. Šīs nodarbības papildinās arī darba lapas, kas ļaus apgūto nostiprināt gan klases telpā, gan patstāvīgi, kā arī platformā izvietota RIGA IFF kuratoru un Norvēģijas Kino klubu apvienības veidota filmu izlase. Skatoties filmas, skolēniem būs iespēja pielietot savas jauniegūtās zināšanas viņu vecumam piemērotā un mākslinieciski augstvērtīgā veidā, palīdzot gūt lielāku orientēšanās spēju arī citos audiovizuālajos formātos – sociālo tīklu video un televīzijā.

Fokusgrupu dalībniekiem tiks sniegta iespēja iepazīties ar plānoto videonodarbību saturu, novērtēt to un sniegt savus ieteikumus. Pieteikties individuāli vai skolotājiem pieteikt savus audzēkņus  no visas Latvijas iespējams līdz 18. aprīlim, savukārt pirmā fokusgrupa norisināsies tiešsaistē 25. aprīlī plkst. 16.00 saziņas platformā “Zoom” (saite tiks nosūtīta pirms pasākuma visiem apstiprinātajiem dalībniekiem). RIGA IFF ar izvēlētajiem kandidātiem sazināsies līdz 22. aprīlim.

RIGA IFF aicina jautājumus par “Kino klubu” un pieteikšanos fokusgrupām iesūtīt projekta auditorijas koordinatorei Jevgēnijai Pozņakai uz e-pastu: [email protected]

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt