Rīta Panorāma

Gaidāmā ģimenes valsts pabalsta reforma no 1. janvāra

Rīta Panorāma

Intervija ar Polijas vēstnieci Latvijā Moniku Mihališinu

Rod risinājumus bērnu rehabilitācijai pandēmijas laikā

Rehabilitācijas centrs «Poga» daļu terapijas bērniem nodrošina mājās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rehabilitācijas centrā "Poga" Covid- 19 pandēmija ir izaicinājumiem bagāts laiks, piemēram, bērniem ar kustību traucējumiem jebkura pārtraukta terapija var nozīmēt iegūtā progresa zaudēšanu. Pateicoties ziedotāju atbalstam, rehabilitācijas centrs "Poga" radis risinājumu, kā daļu no terapijas nodrošināt mājas apstākļos.

Covid-19 pandēmija ir bijis gana sarežģīts laiks bērniem, kuriem nepieciešams iziet visdažādākos rehabilitācijas kursus. Ja terapija netiek nodrošināta pēc plāna, tas var nozīmēt diezgan spēcīgu atkritienu, kā rezultātā viss iegūtais progress tiek zaudēts.

"Ja terapija netiek nodrošināta pēc plāna, tad tas var ne tikai nozīmēt to, ka bērns terapijā neattīstās, bet tas var nozīmēt arī diezgan spēcīgu atkritienu, ko pēc tam dabūt atpakaļ ir ļoti, ļoti grūti," situāciju raksturo rehabilitācijas centra "Poga" vadītāja Madara Mežviete.

Pandēmijas ietekmē "Pogai" nācies pārplānot savu darbu. Visi apmeklētāji – gan bērni, gan vecāki tiek testēti, pie ieejas tiek mērīta temperatūra.

Ir brīži, kad mēs vairāk strādājam ar akūtiem un subakūtiem bērniem. Kad pandēmija mazinās un saslimušo skaits mazinās, tad mēs varam terapiju piedāvāt visiem pacientiem, kuriem tā būtu nepieciešama, pauž Mežviete.

Inna ir Alberta māmiņa. Alberts ir dzimis priekšlaicīgi. Ārsti viņam diagnosticējuši bērnu cerebrālo trieku.

"Pandēmija bija sakritusi ar laiku, kad Albertam bija veikta operācija. Viņš knapi bija iesācis staigāt, un viss pēkšņi aizvērās – visas rehabilitācijas, visas programmas. Nācās strādāt mājās pašai. Paldies, Dievam, man ir saprotoši radi, kuri uzņēmās rūpes par mazāko bērnu un es varēju visu laiku veltīt Albertam. Ir grūti. Ja ir kustību traucējumi, ir jāstrādā katru dienu un ir jāstrādā intensīvi," pieredzē dalās Alberta mamma Inna.

Arī mazajai Selīnai ir bērnu cerebrālā trieka. Viņas māmiņa stāsta, ka pandēmijas laikā samazinājies rehabilitācijas pakalpojumu klāsts, kas Selīnai ir pieejams.

Arī Selīnas mamma Kristīne uzskata, ka pandēmijas laiks ir ietekmējis meitas ārstēšanu: "Mums bija fizioterapija divas reizes nedēļā. Šobrīd tas nav iespējams. Ir iespējams vienu reizi, jo bērni pie fizioterapeita nedrīkst krustoties. Katram bēram tiek atvēlēts mazāk laika. Visa rinda ir izstiepusies, un mums ir palikusi viena reize."

Pateicoties ziedotāju atbalstam, rehabilitācijas centrs "Poga" radis risinājumu, kā daļu no terapijām nodrošināt mājas apstākļos.

"Mēs esam ieviesuši divas jaunas lietas. Viena ir Galileo vibrācijas platforma, kuru ģimenes var saņemt mājās. Otra – jau pagājušajā gadā uzsākām Mollii terapijas sistēmu, kas ir inovatīva  tehnoloģija. Mollii terapijas kostīms ar elektrodiem, kuru, lietojot mājās, bērni var samazināt spastiku un palielināt kustību apjomu, brīvāk, vieglāk kustēties un darboties mājās, vieglāk, ērtāk, ar mazākām sāpēm. Šī terapija bērniem patīk, jo tā ir vienkārša," uzsver Mežviete.

Bērnu vecākiem uz terapijas laiku centrs nodod lietošanā supervaroņu tērpus Mollii. "Pogā" stāsta, ka ar mecenātes Ināras Teterevas atbalstu arī visa nākamā gada garumā vairāk nekā 100 Latvijas bērniem mājās tiks nodrošināta šī terapija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti