Dienas ziņas

Plāno uzlabojumus vilcienu e-biļešu sistēmā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

“Pogā” pieejama ūdens dziedniecības telpa bērniem

Rehabilitācijas centrā «Poga» atklāta ūdens dziedniecības telpa bērniem

Labas un gaidītas ziņas šodien saņēmušas tās ģimenes, kurās aug bērni ar kustību traucējumiem. Rehabilitācijas centrā "Poga" atklāta vēl nebijusi ūdens dziedniecības telpa ar pērļu vannu. Tā patlaban pieejama bērniem, kuriem vajadzīgs mazināt muskuļu sasprindzinājumu un sāpes ķermenī, kā arī sniedz iespēju relaksēties kādam no vecākiem.

Divpadsmitgadīgais Leons šodien ir pirmais, kas izmēģina jauno ūdens dziedniecības telpu un pērļu vannu. Rehabilitācijas centra "Poga" darbiniece vannu iedarbina uz 15 minūtēm, un bērni, kuru muskuļi nespēj darboties pilnvērtīgi, saņem rehabilitāciju ūdenī.

Leons: "Bija visai silti, bet arī biedējoši. It īpaši, kad masēja muguru. Tur bija ļoti liels gāzes spiediens. Straume."

Jaunā ūdens rehabilitācija centrā "Poga"

Leona mamma Santa skaidro, ka "šīs pērļu vannas bērniņiem palīdz novērst muskuļu tonusu. Arī emocionāli ir ļoti labi, – tur ir gaismiņas iekšā. Atslābināties var. Leonam tieši pēc fizioterapijām ļoti labi atslābināja muskuļus. Un arī pašsajūta uzlabojās, tā ka noteikti nāksim vēl."

Pie vannas ir arī pacēlājs tiem bērniem, kuri paši nestaigā. Arī vecāki vannā var atslābināties, saņemot zemūdens masāžu. Iekārta iegādāta ar uzņēmēju atbalstu, bet sabiedrības atbalsts, ziedojot, ir svarīgs, lai arī turpmāk šie bērni konkrēto pakalpojumu varētu saņemt bez maksas.

"Rehabilitācijas centrs "Poga" ir vieta, kur bērnus un vecākus saprot un mīl. Un šodien mums ir vēl viena mīlestības dāvaniņa šiem bērniem, – ūdens rehabilitācijas telpas atklāšana. "Pogā" šādas palīdzības nebija. Mēs bijām vairāk tieši fizioterapijas centrs, un tagad ir klāsts paplašināts," pauda labdarības fonda "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

Hidromasāžas efekts samazina sāpes, stresu, trauksmi, normalizē asinsspiedienu.

"Mēs plānojam šobrīd, ka dienā tie varētu būt pieci bērniņi, kuri saņem pērļu vannas procedūras, un divi vecāki, kuri dodas uz zemūdens masāžām. Kursa laikā vidēji ir desmit bērniņi, kas šīs pērļu vannas saņems. Bet gada griezumā tie būs aptuveni 150 bērni," ar plāniem iepazīstina centra "Poga" valdes priekšsēdētāja Madara Mežviete.

Kopumā Latvijā ir aptuveni 8000 bērnu ar kustību traucējumiem, un gada laikā "Pogā" tiek palīdzēts vidēji 500 pacientiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti