Rīta Panorāma

Krievija žurnālistes slepkavībā vaino Ukraina specdienestus

Rīta Panorāma

Laika ziņas

«Raiņa ielas cirks» Luīzes Pastores un Ievas Jurjānes grāmata

«Raiņa ielas cirks» – izdota Luīzes Pastores grāmata mazajiem lasītājiem par draudzību

Iznāk bērnu grāmatu autores Luīzes Pastores jaunā grāmata pirmsskolas un jaunāko klašu bērniem "Raiņa ielas cirks". Redaktore Sigita Kušnere, ilustrējusi Ieva Jurjāne, dizainu veidojis Aleksejs Muraško, informēja izdevēji.

"Raiņa ielā viss bija kā parasti, kad piepeši…" – tā sākas visas astoņas nodaļas Luīzes Pastores jaunākajā grāmatā "Raiņa ielas cirks". Nelielam ieskatam lai kalpo daži nodaļu nosaukumi: "Raiņa ielā uzrodas tas tur", "Raiņa ielas podi", "Lielākais Trusis Raiņa ielā", "Raiņa ielas pēdējā stundiņa" u. c. Grāmata ir stāsts pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem par draudzību, draudzēšanos un spēju atrast kopīgo starp dažādām paaudzēm, mājām, sugām, šķirnēm, tautībām, piederībām, nepilnībām, katram saglabājot savu unikalitāti un īpatnības. Tas ir, autores vārdiem, "pēc patiesiem notikumiem pilnībā izdomāts stāsts, balstoties uz kādas Latvijas mazpilsētas Raiņa ielā redzēto, pieredzēto un dzirdēto, aprunājoties ar vietējiem iedzīvotājiem". Stāstā būtiska loma ir kopienas veidošanai, tas mudina darboties par vienojošo, nevis cīnīties pret kaut ko. Ar kopienu lasītājs var saprast gan mikrokosmu – ģimene, tuvākais draugs –, gan lielākus kopumus – iela, apkaime, pilsēta.

Grāmatas idejā nozīmīga ir lasītāja iesaistīšanās, kļūšana par grāmatas varoni, sākotnēji to neapzinoties. Tas izdodas, pateicoties meistarīgam Luīzes Pastores, grāmatas ilustratores Ievas Jurjānes un grāmatas iekārtotāja Alekseja Muraško kopdarbam.

Turklāt grāmatas pēdējā, astotā, nodaļa ir kā vizuālais stāsts – teksta vizuāls turpinājums, "klusais stāsts", ko veidojusi Ieva Jurjāne. "Astotajā nodaļā turpinās Raiņa ielas iemītnieku ikdienas dzīve, tikai bez tekstuālā paskaidrojuma. Tā ir tikpat īsta un patiesa, cik paradoksāla un pārspīlēta kā cirka un bērnības pasaule vispār. Ar spēlei raksturīgu vieglumu, ilustrācijas pavadoši uzdevumi paredzēti vērības treniņam un pirmsskolas pamatprasmju nepiespiestai apguvei – krāsu, ciparu, burtu, formu atpazīšanai," saka māksliniece. Izdevniecība ir pārliecināta, ka "Raiņa ielas cirks" ir nepieciešama grāmata mūsdienu pasaulē, tā ir grāmata labākai sabiedrībai.

Luīze Pastore (1986) raksta grāmatas bērniem un pusaudžiem. Pastores jaunākā izdotā grāmata "Laimes bērni" (izdevniecība "Liels un mazs") šā gada pavasarī saņēmusi prestižo Starptautiskā Boloņas bērnu grāmatu tirgus balvu "Jaunie apvāršņi". Saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu (divas reizes), Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā (divas reizes), Pastariņa balvu, Bērnu žūrijas atzinību, kā arī starptautisko atzinību (White Ravens). 2018. gadā britu žurnāls "The Guardian" iekļāvis "Maskačkas stāsta" tulkojumu angļu valodā "Dog Town" gada labāko jauno bērnu grāmatu izlasē, ko veidojusi Lielbritānijas Grāmatizdevēju asociācija sadarbībā ar Grāmattirgotāju asociāciju. Luīze Pastore ir viena no Skolas somas autorēm un ik mēnesi apmeklē vidēji 15 skolas un bibliotēkas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti