Sadaļas Sadaļas

«Radošums un kritiskā domāšana» - grāmata projekta «Skola 2030» satura izpratnei

Indara Kraģa “Radošums un kritiskā domāšana” ir palīglīdzeklis skolotājiem, skolēniem un citiem interesentiem, lai neapmaldītos projektā “Skola 2030” paredzētajās jaunajās izglītības pieejās un to ieviešanā, uzskatāmi izskaidrojot, kas tās tādas “caurviju prasmes”, ko nozīmē “jaunrade un iniciatīva” un “problēmu risināšana un kritiskā domāšana”.

Grāmatas atklāšana un saruna ar autoru norisināsies 1. martā plkst. 14.00 uz Latvijas Grāmatu izstādes Lielās skatuves Starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala”.

Kopš 2016. gada Latvijā tiek īstenots projekts “Skola 2030” jeb “Kompetenču pieeja mācību saturā” ar mērķi “izstrādāt, aprobēt, pēctecīgi ieviest Latvijā tādu vispārējās izglītības saturu un pieeju mācīšanai vecumā no 1,5 līdz 18 gadiem, lai skolēni gūtu dzīvei 21. gadsimtā nepieciešamās zināšanas, prasmes un attieksmes” (www.skola2030.lv).

Projekts paredz, ka šīs caurviju prasmes būs integrētas visos mācību priekšmetos, kas savukārt nozīmē reorganizēt to, kā līdz šim ir plānotas un realizētas mācības. Piedevām projekta īstenošanās gaitā tiks veicināta audzēkņu spēja analizēt un izvērtēt, demonstrēt uzņēmējspēju, veidot spriedumus, iztēloties, izvirzīt inovatīvus risinājumus un uzņemties iniciatīvu.

Par grāmatu stāsta Indars Kraģis: “Jāteic, ka ir jomas, kur radošums nav vitāli nepieciešams, tomēr radošumam piemīt ievērojama un skaidra nozīme dažādās cilvēkdarbības jomās. Audzēkņu radošā darbība, ja tā ir atbilstoši realizēta, veicina saskarsmes prasmes, atklātību, iztēli un intuīciju. Neņemot vērā radošu pieeju mācībam, tiek zaudētas vairākas vērtīgas priekšrocības, un bez radošas pieejas jaunas pieredzes uzkrāšana faktiski kļūst neiespējama. Tā kā radošums un kritiskā domāšana ietekmē arī citu prasmju, iemaņu un zināšanu apguvi un arī katra audzēkņa interešu virzību, veicinot radošo un kritisko domāšanu, iespējams mācīt, kā pilnvērtīgāk risināt dažādus dzīves izaicinājumus un adekvāti rīkoties, sastopoties ar nākotnē gaidāmajām inovācijām. Ja mācību iestādes atbilstoši sagatavos radošus un inovatīvus līderus, tie būs atvērti jauniem izaicinājumiem un reizē cienīs un novērtēs mūsu kopīgo mantojumu.”

Grāmatas “Radošums un kritiskā domāšana” autors Indars Kraģis ir izglītības vadības maģistrs un pedagoģijas bakalaurs, specializējas mākslinieciskās un skatuviskās komunikācijas jautājumos, aktiermeistarībā, mākslas izglītības, kritiskās domāšanas, radošuma veicināšanas un organizāciju kultūrā. Vadījis nodarbības arī Latvijas Universitātē un Latvijas Kultūras koledžā, kā arī darbnīcas un seminārus vispārizglītojošajās skolās, pirmsskolas izglītības iestādēs un ģimnāzijās visā Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt