Radošās darbnīcas, vakara pasaciņas, mīklas un kāršu triki - Leļļu teātra piedāvājums bērniem

Kopš marta Latvijas Leļļu teātris saviem skatītājiem piedāvā aktieru veidotas videoepizodes rubrikā "Garais starpbrīdis", kuru skaits nu jau pārsniedzis divus desmitus. "Garā starpbrīža" epizodes ik pārdienas tiek publicētas teātra ''Facebook'' profilā, nedaudz vēlāk tās iespējams apskatīt arī "Youtube" Leļļu teātra kanālā un teātra mājaslapā, paziņojumā presei informē teātra pārstāvji.

No šīs nedēļas teātra aktieri būs redzami arī izglītojošajā programmā “Tava klase” 2. kanālā, kur vadīs drāmas nodarbības 5. – 12. klašu skolēniem, iepazīstinot ar dažādiem objektu teātra veidiem un to iespējām. Pirmo nodarbību sagatavojuši aktieri Edgars Kaufelds un Artūrs Putniņš.

Šīs nedēļas jaunajās "Garā starpbrīža" epizodēs atrodami vairāki praktiskie uzdevumi. Aktieris Anrijs Sirmais demonstrē bērniem viegli apgūstamu kāršu triku, ar ko izklaidēt un pārsteigt savus ģimenes locekļus, bet pēc ārkārtējās situācijas beigām – arī draugus. Trikam nepieciešama parastā kāršu kava ar 54 kārtīm, un pēc demonstrējuma bērns triku var apgūt un izmēģināt bez vecāku līdzdalības.

Citā epizodē aktrise Lienīte Osipova kopā ar savu meitiņu veido kartona masku, ar ko izspēlēt pašizdomātus sižetus, bet aktrise Dace Vītola skatītājiem sagatavojusi vairākus sižetus ar asprātīgiem uzdevumiem vai mīklām, kas rosina radoši paskatīties uz latviešu valodu un tajā apslēptajām “odziņām”. Aktieris Miķelis Žideļūns ar naksitrallīti Uzroci ne tikai uzdod mīklas, bet arī aicina bērnus uzdot tās viņam, lai kliedētu garlaicību. Dažādus dabaszinību eksperimentus apņēmušies demonstrēt Elīna Bojarkina un Rihards Zelezņevs, bet aktrises Dana Avotiņa-Lāce un Santa Didžus parūpējušās par īsākām un garākām vakara pasaciņām mazajiem klausītājiem.

Latvijas Leļļu teātrī ārkārtējās situācijas laikā izrādes nenotiek – iegādātās biļetes būs derīgas uz pārceltajām izrādēm, kuru datumi tiks izziņoti uzreiz pēc ārkārtējās situācijas beigām. Ievērojot drošības prasības vai strādājot attālināti, šobrīd teātra leļļu meistari un butafori strādā pie jauno izrāžu sagatavošanas – krievu trupā Māra Koristina režijā plānotā iestudējuma “Sārtais ziediņš” pēc Sergeja Aksakova pasakas motīviem, latviešu trupā – Kārļa Vērdiņa “Dilles tantes” Edgara Kaufelda režijā un formas teātra izrādes jauniešiem un pieaugušajiem “Nāves ēnā”, ko jaunās sezonas sākumā plāno iestudēt aktieris un topošais režisors Rūdolfs Apse.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti