Rīta Panorāma

Intervija ar popmūzikas mākslinieci BŪŪ

Rīta Panorāma

Vācija atceļ ieceļošanas ierobežojumus no piecām valstīm

Intervija ar Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāju Lieni Dambiņu un Ņikitu Bezborodovu

Pusaudžu resursu centrs: Palīdzība jauniešiem ir bezmaksas, nav nepieciešams ārsta norīkojums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Darbu uzsākušas trīs jaunas Pusaudžu resursu centra reģionālās filiāles – Valmierā, Ventspilī un Daugavpilī, palīdzību var saņemt arī Rīgā un Liepājā. Jaunieši pēc palīdzības var vērsties paši, nav nepieciešams ārsta norīkojums. Katram jaunietim tiek sastādīts viņam nepieciešamais  atbalsta plāns.

Jau trīs gadus Latvijā darbojas Pusaudžu resursu centrs, kura sniegtais atbalsts jauniešiem un viņu ģimenēm bijis sevišķi noderīgs pandēmijas gadā – laikā, kas saasinājis dažādas mentālās veselības grūtības saistībā ar izjaukto ikdienu, nošķirtību no draugiem un mācībām mājās.

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa pauž, ka saņemti 1100 lūgumi pēc palīdzības, 168 pusaudži Rīgā gaida rindā pēc palīdzības.

Rīgā un Liepājā palīdzību saņem ap 300 jauniešu. “Reģionālās filiāles būs palīdzība jauniešiem, kuri mūsu palīdzību ir meklējuši jau arī līdz šim, no 60 pilsētām Latvijā ir cilvēki sazinājušies par palīdzības iespējām,” uzsver Dambiņa.

Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs Ņikita Bezborodovs akcentē, ka jauniešiem ir nepieciešama motivēšana un pieaugušo palīdzība.

Jauniešu problēmas ir daudzveidīgas. Bezborodovs aicina pievērst uzmanību trim aspektiem, kas var liecināt par jaunieša problēmām:

  • Jauniešu ikdienas funkcionēšana – ja jaunietis nespēj darīt ko tādu, ko iepriekš varēja.
  • Ciešanas; jaunietis jūt distresu un prasa palīdzību, uz to noteikti jāreaģē.
  • Ja būtiski mainās jaunieša uzvedība.

Jaunākiem pusaudžiem ir socializācijas un mācību grūtības, lielākiem pusaudžiem vairāk novērojami garastāvokļa traucējumi, pieaug suicidāla rakstura traucējumi, ir problēmas ar atkarībām.

Ir plašs palīdzības loks, palīdzība ir bez maksas, nav nepieciešams ārsta nosūtījums. Katram pusaudzim tiek izstrādāts savs palīdzības plāns.

Ik mēnesi apmēram 25 pusaudži piesakās pēc palīdzības paši. Informāciju var atrast pusaudzim.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti