Puišus pēc kurpēm skata. Ēvalda tēva dotā mācība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Turpinot maratona “Dod pieci!” tēmu par vecāku lomu bērnu audzināšanā, publicējam nozīmīgas atmiņas no pieaugušo bērnības. Šodien Ēvalda stāsts.

"Dod pieci!" 2018

Laikā no 17. līdz 23.decembrim notiek sabiedrisko mediju labdarības akcija „Dod pieci”.

Šogad akcijā runājam par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. 

Maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm.

LSM.lv vecāku sadaļā mēs publicējām dienas darbiņus - ieteikumus, ko vecāki un vecvecāki var paveikt kopā ar bērniem.

Tagad mēs publicēsim dažādus ieteikumus no pieaugušu cilvēku dzīves - kādas spēles un aktivitātes viņi atceras no savas bērnības.

Ēvalda stāsts

Ēvalds (67) savu tēvu atceras kā stingru un punktuālu vīru – kā nekā grāmatvedis pēc profesijas, tāpēc visur stingri raudzījās pēc kārtības un to prasīja arī no saviem bērniem.

Ēvalds sevi atceras kā mazu puiku, kurš ievērojis, cik rūpīgi tēvs kopj savus apavus – tiem vienmēr bija jāspīd.

Tēvs mēdza teikt, ka apaviem jāspīd tā, ka spoguļoties var. Viņš arī esot apgalvojis, ka īstu vīru neskata vis pēc cepures, kā to mēdz teikt tautas gudrība, bet gan pēc kurpēm – cik tās rūpīgi nopucētas.

Ēvalds atceras, ka vēl tad, kad skolā negājis, tēvs uzticējis kurpju tīrīšanu. Sākumā tēvs palīdzējis – visus tīrāmos apavus salika rindā un tad tīrīja, sacenšoties ar tēvu, kuram izcilāk sanāk.

Ēvalds uzsver, ka šī ir mācība uz mūžu – ar netīriem apaviem viņš no mājas neizies un vēl vairāk – satiekot cilvēku, novērtē viņa apavus. Ēvalds uzskata, ka apavi ļoti daudz par cilvēku pastāsta.

Cilvēks savā dzīvē iemācās daudzas lietas, bet bieži nevar pateikt, kuru iemācījis kāds konkrēts cilvēks; par attieksmi pret apaviem nav divu domu - Ēvalds zina, tas bija viņa tēvs.

Vecāki, sāciet ar piecām minūtēm!

Labdarības maratona "Dod pieci!" organizētāji vecākus aicina sākt ar piecām kopā būšanas minūtēm. Piecas minūtes ir laiks, ko vecāki savam bērnam var atrast.

Piecas minūtes ir būtiskas, īpaši maza bērna dzīvē. Speciālisti saka, ka piesaistes sistēma starp bērnu un vecāku veidojas līdz trīs gadu vecumam, kad bērns ir atkarīgs no vecākiem visās jomās, tas atstāj iespaidu uz bērnu arī visās jomās.

Mēs tevi aicinām paskatīties uz savas bērnības piecām minūtēm – pavadītām kopā ar vecākiem. Kas ir tas – tavās atmiņās paliekošais no kopā būšanas ar saviem vecākiem un ģimeni bērnībā? Ko jūs kopā darījāt?

Dalieties ar savām atmiņām, kopā spēlēto spēļu aprakstiem, praktiskiem ieteikumiem, tie var noderēt citiem, tiem, kuri vēlas kļūt par labiem vecākiem šodien. Rakstiet [email protected].

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runās par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicinās ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti