Psihoterapeits: Pēc attālinātajām mācībām jaunieši stresu var mazināt, mainot vidi un aktivitātes

Jaunieši un bērni tagad jūtas tāpat kā katru gadu, kad beidzas skola - labi un atviegloti, Latvijas Radio raidījumā “Labrīt” pauž Pusaudžu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs, uzsverot, ka attālināto mācību emocionālās sekas būs redzamas jaunā skolas gada sākumā; lai izzinātu situāciju, sākts pētījums.

Jauniešu emocionālā veselība
00:00 / 10:07
Lejuplādēt

Vasarā jauniešiem mazināsies stress, kas saistīts ar attālinātām mācībām,  jaunieši satiksies ar draugiem un mainīs vidi, darot dažādas aktivitātes – tas ir veids, kā stresu mazina bērni un jaunieši.

Pusaudžu psihoterapijas centrs šobrīd veic pētījumu, lai saprastu, kādu iespaidu attālinātā mācīšanās atstājusi uz pusaudžu un jaunu cilvēku mentālo veselību, pētot, kāda palīdzība nepieciešama, lai ilgtermiņā sekas nebūtu paliekošas.

Pētījums nav beidzies, bet jau var izdarīt vairākus secinājumus, tie ir līdzīgi kā citviet Eiropā.

Dati ir satraucoši, vairāk nekā puse no jauniešiem saka, ka viņu psihiskā veselība ir pasliktinājusies.

Depresīvs noskaņojums un trauksme ir divi biežāk nosauktie jauniešu psiholoģiskās veselības aspekti.

Situācija ir jāanalizē, lai saprastu, kā palīdzēt jauniešiem, ņemot vērā, ka jaunieši pēc vasaras atgriezīsies mācību iestādēs.

Dati rāda, ka jādomā par jaunām iespējām, kā jauniešiem palīdzēt, līdzšinējās iespējas ir nepietiekamas.

Jādomā, kā speciālistu pakalpojumus padarīt bērniem un jauniešiem pieejamus, īpaši reģionos, uzsver Nils Sakss Konstantinovs.

Labākā lieta, ko šajā vasarā vecāki varētu darīt – domāt, lai pusaudzim ir nodrošinātas fiziskas aktivitātes, tāpat vecākiem jābūt saprotošiem.

Nils Sakss Konstantinovs aicina jauniešus un jaunus cilvēkus (14 līdz 24 gadu veci) piedalīties pētījumā, aizpildod anketu www.pusaudzis.lv, tas palīdzētu saprast situāciju Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt