Ģimenes studija

Ģimenes ēdienkarte. Grēviņu ģimenes un Kaspara Markusa ieteikumi

Ģimenes studija

Ieguvumi no īpašā "āda-āda" apģērba vecākiem un zīdainim. Peldēšana topošajām māmiņām

Vecākiem mēdz būt dažāda attieksme pret saviem bērniem. To jūt arī paši bērni

Psihoterapeite: Vecāki savus bērnus nemīl un nepieņem vienādi

Ģimenē var gadīties situācija, kad vecāku attieksme pret visiem bērniem nav vienāda, bērnus nepieņem vienādi, vienu bērnu pat mīl vairāk, - tam ir daudzi iemesli, jo bērni vecākiem piedzimst dažādos dzīves periodos un mainās faktori, kas ietekmē attieksmi, raidījumā “Ģimenes studija” pauž speciālisti.

"Ģimenes studija" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

 

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Vai var izturēties pilnīgi vienādi pret bērniem ģimenē? Kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite, Latvijas Klīnisko psihologu asociācijas vadītāja Ieva Bite atbild, ka teorētiski

ir iespējams, ka vecāki bērnus pieņem vienādi, bet bieži reālā dzīvē tas nesanāk, jo bērni piedzimst dažādos dzīves periodos un mainās faktori, kas ietekmē attieksmi.

Zvannieku kopienas vadītāja Sandra Dzenīte Cālīte uzsver, ka jebkurā gadījumā vecāki cenšas atrast pareizāko pieeju bērnam.

Attieksmi pret bērnu nosaka vecāku emocionālais, fiziskais stāvoklis un materiālā labklājība.

Ja bērns dzimis grūtākos dzīves apstākļos, tas var ietekmēt vecāku attieksmi. Arī tad, ja ģimenē ir bērns ar īpašām vajadzībām, viņam velta vairāk uzmanības. Arī fakts, kādu audzināšanu vecāki paši saņēmuši, ir ļoti noteicošs attiecībās ar bērnu (ietekmējoši faktori - vecākais bērns, bērna dzimums, temperaments un citi parametri to ietekmē), pauž Ieva Bite

Runājot par bērnu dažādām izjūtām ģimenē, emocionālo stāvokli, Sandra Dzenīte-Cālīte aicina vecākus būt vērīgiem – iespējams, ka ģimenē ir bērns, kurš prot saņemt uzmanību, un tāds bērns, kurš to neprot.

Lai arī kādi būtu notikumi, aizvainojumi, pamatoti vai nepamatoti pārmetumi, visu var risināt sarunās. Arī vecas sāpes var atrisināt, ja ģimenē ir atklātība, uzsver sistēmiskās ģimenes psihoterapijas speciāliste no Radošā psiholoģijas centra ģimenei Liepājā Andželika Kāle.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti