Ģimenes studija

Mācības vidusskolā no nākamā mācību gada notiks pēc jaunā kompetenču izglītības modeļa

Ģimenes studija

Gaidot Mātes dienu, saruna ar trīs bērnu mammu Andritu Grīnbergu

Vecāku padomi: attieksme mainās, bērniem pašiem kļūstot par vecākiem

Psihoterapeite: Mātes diena ir īstais brīdis attiecību stiprināšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Tuvojoties Mātes dienai, raidījumā „Ģimenes studija” saruna par vecāku un bērnu attiecību veidošanos un uzturēšanu, īpaši laikā, kad saskarsmes iespējas ir ierobežotas. Raidījuma viesi - mammas un bērni - par svarīgāko attiecībās uzskata cieņu, palīdzību un prasmi darīt labu.

Žurnālistes Lia Guļevska un meita Diāna Sproģe

Pandēmijas laikā ir ļoti grūti, jo attiecības ir ierobežotas, bet mūsdienu tehnoloģijas dod iespējas, kaut tās nespēj dod reālu tikšanos. „Mēs visu dzīvi, arī pieaugušā vecumā esam bijušas ļoti tuvas,” attiecības ar mammu raksturo Diāna Sproģe.

Mīļums un labestība mūsdienu pasaulē ļoti pietrūkst. No mammas var mācīties labestību un cilvēcību. „Mēs tik ļoti maz sakām labus vārdus cits citam,” uzsver Lia Guļevska.

Vislabākais, ko cilvēks dzīvē var darīt – mēģināt palīdzēt citiem. Var mīlēt bērnu un neizlaist – ir robeža un noteikumi dzīvē, ko ievērot. Lia uzskata, ka ar meitu ir draugi, kaut nezina, kā īsti pareizi – mammai jābūt mammai vai draudzenei savai meitai?

Diāna un Lia ilgus gadus diendienā dzīvojušas kopā, tāpēc bijušas dažādas situācijas, arī asaras un nerunāšana. Diāna ir saņēmusi pārmetumus, ka pieaugusi vēl dzīvo kopā ar mammu, sabiedrībai to grūti pieņemt.

Diāna savu mammu sākusi novērtēt pusaudžu gados: „Es visu mūžu ļoti lepojos ar savu mammu.”

Mātes dienu nedēļas nogalē svinēs attālināti, satiekoties videotiešsaistē.

 

Psihoterapeite Gunta Andžāne un dēls  aktieris  Gints Andžāns

Gunta ar dēlu ir bijuši kopā drošā pastaigā, sazinās ar visiem bērniem attālināti, izmantojot mūsdienu iespējas. Būs laiks, kad situācijai būs atrisinājums, tad spēsim novērtēt, kas tas ir. Kontrasts šodien ir bargs un skarbs, bet satiekoties būs daudz emociju, situāciju raksturo Gunta Andžāne.

Primāri attiecībās ir vecāki un bērni, bet katrs piedzīvo abas attiecību pozīcijas – gan ir meita tēvam, gan mātei, tāpat ir ar bērniem. „Vecāku un bērnu robeža ir trausla, bet mātei un meitai var būt siltas un draudzīgas attiecības, bet mamma ir mamma un meita ir meita, pauž psihoterapeite.

Gints par attiecībām ģimenē saka – „ar mammu mammas lietas, ar tēti tēta lietas, ar brāļiem brāļu lieta, ar cieņu un uzticēšanos.”

Ģimenē svarīga ir cieņa vienam pret otru. Ir viegli, ka var vērot, izmērīt un saprast, ka tas der. Tā var izmērīt un saprast, kā dzīvi labi dzīvot. Tā ir laimīgā loze vai Dieva aizgādība, tā ir ļoti svarīga lieta – vienā pusē ir vecāki, otrā pusē bērni, var dalīties. Līdzko dalās, tā arī saņem atpakaļ. Labais pielīp, uzsver psihoterapeite.

Mātes dienu ģimenē svin, no rīta Gunta sēž patīkamā satraukumā, gaidot pārsteigumu.

Mums visiem ir mammas, attiecības ir dažādas, iespējams,

Mātes diena ir īstā diena, lai pateiktu nepateiktus vārdus, salīgt mieru, izstrīdētu strīdu līdz galam. Tā ir diena, kad stiprināt attiecības.

Visas mammas mīl bērnus, visi bērni mīl mammas, ja ir nesaskaņas, tas ir tikai mazs melnumiņš, ko pārvērst ziedos, tikt pāri aizvainojumam un dusmām, spēt piedot.

Šis laiks liek padomāt – ja nevaram pieskarties, varam pateikt, tad dzird teiktā tembru,

pozitīvo akcentē psihoterapeite.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti