Ģimenes studija

Kā tiek licencēti privātie bērnudārzi?

Ģimenes studija

Kā paēdināt izsalkušu pusaudzi, lai no rīta vecākus nepārsteigtu tukšs ledusskapis?

Civillikumā mainīts šķiršanās prasības izskatīšanas termiņš

Psihoterapeite: Likumā iekļautā iespēja izšķirties ātrāk mazinās bērnu stresu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Līdz šim gadījumos, kad kāds no laulātājiem pretojās laulības šķiršanai, Civillikums paredzēja iespēju vienpusēji to pieprasīt tiesā pēc trīs faktiski šķirtas dzīves gadiem. Tagad šis laika posms saīsināts uz vienu gadu un likums vairs neparedz tiesai iespēju atlikt šķiršanās prasības izskatīšanas termiņu uz pusgadu, cerot uz laulāto samierināšanos, likumdošanas maiņu skaidro speciālisti Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija".

Šīs pārmaiņas likumdošanā stiprinās ģimenes institūtu, ļaujot savlaicīgi pārtraukt izirušu laulību. Ja pāris par visu vienojies, laulību var šķirt jau nākamajā dienā, akcentē Saeimas deputāte Inese Voika.

Zvērināts advokāts, Zvērinātu advokātu padomes loceklis, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes pasniedzējs Mārcis Krūmiņš pauž, ka bēdīgi redzēt tiesās situācijas, kad viens no pāra vēlas šķirties, bet otrs, pamatojoties uz likumu, var speciāli šķiršanos aizkavēt. Praksē vairāk bijušas situācijas, kad tīši novilcina šķiršanu, praksē nācies pieredzēt, ka to vairāk dara sievietes, bet ir arī gadījumi, kad laulības šķiršanu novilcina vīrieši.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Valstu pieejas šķiršanās procesā, ņemot vērā šķirtas dzīves kritērijus, ir dažādas, skaidro Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta direktore Dagnija Palčevska.

Ja puses var vienoties, iespējams laulību šķirt pie notāra. Ja kāda no pusēm nepiekrīt laulības šķiršanai, sniedz tiesai prasību.

Laulību šķirt gada laikā nozīmē arī mazināt šķiršanās stresu, akcentē Krūmiņš.

Ja lieta ir tiesā, tad saprotams, tas rāda, ka laulātajiem ir domstarpības. "Ja es gribu pierādīt partnerim un pasaulei, ka man ir taisnība, tad visbiežāk mēģina situācijā iesaistīt bērnu. Tikai laiks rādīs, vai likuma grozījumiem ir pozitīva dinamika. Ja pieaugušie savas ambīcijas risina uz bērnu rēķina, tad saīsinājums uz gadu ir labi, lai mazinātu psihoemocionālo slodzi bērnam. Pieredze rāda, ka bērnus izmanto šķiršanās lietās, tāpēc likumdevējam ir jāiejaucas, lai pārstātu šādus procesus paildzināt," pauž psihoterapeite Inese Putniece.

"Es iesaku doties pie mediatora vai pāru terapeita, lai atvieglotu šķiršanās procesa emocionālo pusi, lai šķirtos cieņpilni," uzsver Putniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti