Ģimenes studija

2019.gada atstātie nospiedumi ģimenēm aktuālos jautājumos

Ģimenes studija

Diāna Ņikitina iepazīstina ar "Mammu virtuālās kopstrādes telpas" konceptu

Dzimtas attiecību veidošanai un stiprināšanai veltītais laiks ir svarīgs

Psihoterapeite: Dzimta ir katra senākās attiecības, tās jāveido apzināti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Mūsdienu dzīves stils atšķiras no tā, kas bija pagātnē, tagad ģimenē nedzīvo kopā vairākas paaudzes, kā tas bija senāk. Tas lielā mērā ir pamatā dzimtas ciešākām vai mazāk ciešām attiecībām. Speciālisti raidījumā “Ģimenes studija” pauž, ka radu attiecības jāveido un jāstiprina apzināti, aizmirstot apvainojumus un nesaskaņas.

Dzimta ir nozīmīga. Psihoterapeite Nansija Lībiete min, ka  pat mežā vienam kokam apkārt ir citi un ir milzīga sakņu sistēma. Tiekoties ar citiem dzimtas pārstāvjiem, iepazīstam un uzturam dzimtas sakņu sistēmu.

Lai veidotu dzimtu, kādam jāuzņemas atbildība par virzību, virsuzdevums ir nevis veidot notikumu, bet veidot dzimtu. Dzimtas sastāv no daudzām ģimenēm. Tāpēc ir svarīgi turēt kursu,  pauž Andris Lanka.

Mūsdienu dzīvesstils atšķiras no tā, kas bija pagātnē, ģimenē nedzīvo kopā vairākas paaudzes, tāpēc, lai sapulcinātu dzimtu, to jādara apzināti, jāpulcina visi kopā.

Dzimtas pētniece Diāna Baumane ne tikai pēta dzimtas vēsturi, bet arī aicina kopā dzimtu, pēta notikumus un vietas, viņa uzsver, ka viņai ir dārgs hobijs – pulcināt dzimtu kopā.

Dzimtas mazākais tuvums ir trīs paaudzes, tas ir nozīmīgs visām paaudzēm.

Dažreiz dzimtai ir naidīgas attiecības, tām par iemeslu var būt ilgstoši, neizrunāti, neatrisināti konflikti, bet dažreiz pienāk laiks, kad ir vēlēšanās izlīgt.

Šādās konflikta situācijās nevajag aizmirst par citiem dzimtas locekļiem. Piemēram, bērniem ir citas attiecības ar vecvecākiem, ja pieaugušajiem nav labas attiecības ar saviem vecākiem, tas nenozīmē, ka bērniem nevar veidoties labas atteicības ar vecvecākiem.

Pirms Ziemassvētkiem sociālajos tīklos aicināja nebraukt ciemos pie radiniekiem, ja to nevēlas, jo mums ir rīcības brīvība, bet reizēm ir jādara lietas, kas ir investīcija, kas nav uzreiz patīkami, uzsver Nansija Lībiete.

Pat aizbraukt pie vecākiem ne vienmēr ir patīkami, jo ir attiecības, konflikti, grūtības. Nansija uzskata, ka ir visusceļš – atdot ģimenei pietiekamu godu.

Īpašo laiku ar mammu, tēti, vectētiņu un vecmāmiņu vajag atrast, tās ir katra senākās attiecības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti