Psiholoģe Vita Kalniņa: Sakiet paldies jaunajiem vecākiem, viņi dara labu darbu!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Mūsu sabiedrība tikai mācās domāt par nākotni, visbiežāk mēs glābjam esošo situāciju. Izglītotāki vecāki interesējas par bērnu audzināšanu jau grūtniecības laikā, lai vēlāk bērnu audzināšanā dažādās situācijās varētu savlaicīgāk reaģēt. Šodien labdarības maratona “Dod pieci!” stikla studijā ciemojās psiholoģe,  centa “Līna” vadītāja Vita Kalniņa. Psiholoģe ir arī  iesaistījusies programmas izstrādē.

Raksturojot labdarības mērķus, psiholoģe uzsver to aktualitāti topošo vecāku vidū:

“Kas var būt nopietnāks kā domas, kāda būs nākotnes sabiedrība? Kādi bus mūsu bērni, tik droši un labi mēs dzīvosim.”

Sabiedrībā domas par šī gada akcijas mērķiem dalās, nav pārsteidzoša ziedojumu atšķirība, salīdzinot ar pērno gadu, jo mūsu sabiedrība ir raksturīgi glābt šodienas situāciju, ne domāt, kā strādāt preventīvi. “Ja strādā ar bērniem, nebūs jāstrādā ar pusaudžiem,”tāda ir centra “Līna “pieredze.

Šobrīd viena no vecāku vidū populārākajām programmām “Bērnu emocionālā audzināšana” ir par bērniņu no dzimšanas līdz septiņu gadu vecumam. Daudzi vecāki pēc palīdzības vēršas, kad bērnam ir jau daži gadi. Ja vecāki interesējas par bērnu audzināšanu jau grūtniecības laikā, tad vēlāk bērnu audzināšanā dažādās situācijās var savlaicīgāk reaģēt.

Jaunajā programmā specifiskais ir agrīna palīdzība vecākiem – grūtniecības laikā un bērna pirmajos dzīves mēnešos.

“Straujā laikā gribam daudz ko paspēt, bet nepaspējam piedzīvot attiecības, “ saka Vita Kalniņa. Tomēr attiecības ir svarīgas - cik laimīgi, piepildīti un apmierināti dzīvē jutīsimies, to nosaka pirmās attiecības.

Vita Kalniņa aicina jaunajiem vecākiem teikt pateicības un atbalsta vārdus, jo viņi dara labu darbu.

"Dod pieci!" 2018

Laikā no 17. līdz 23.decembrim notiek sabiedrisko mediju labdarības akcija „Dod pieci”.

Šogad akcijā runājam par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. 

Maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm.

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runā par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicina ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti