Rīta Panorāma

Skype intervija ar Andu Sauļūnu

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Tomu Brici

Skype intervija ar Vitu Jurševsku

Psiholoģe: Vecākiem bērns nav jāizklaidē, ļaujiet bērnam garlaikoties!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šī brīža situācijā ģimenes locekļi lielu daļu laika pavada viens otra kompānijā, miera un ģimeniskas saskaņas veicināšanai vecākiem kopā ar bērniem ieteicams rūpēties par sakārtotu vidi, ievērot rituālus, izstrādāt dienas plānu, filtrēt informāciju, ko runā mājās bērna klātbūtnē, un ļaut  bērnam garlaikoties, jo tas attīsta radošumu raidījumā “Rīta panorāma” pauž  psiholoģe Vita Jurševska.

Vecākiem par bērnu uzvedību

Palīgs vecākiem bērnu audzināšanas un uzvedības jautājumos:

Mēs rakstīsim par: Disciplinēšanas kļūdām; Ķermeņa valodu; Audzināšanas sekvencēm; Sodīšanu;

Sagatavotās tēmas:

Ilgtermiņā vecāku un bērnu kopā būšana var prasīt lielu emocionālo stabilitāti, spēju pielāgoties un ievērojamu dienas ritma pārplānošanu.

Vecākiem vajadzētu saglabāt mieru, lai bērni būtu mierīgi. “Šis ir laiks, kad vajadzētu nomierināties un vienkāršot dzīvi,”

uzsver psiholoģe Vita Jurševska.

Svarīgi vienkāršot vidi, kurā esam, jo bērns uztver arī neverbāli. Kārtīga bērna istaba dod mieru. Bērnam nav sliktas uzvedības, bērns var būt dezorientēts. Mēs nevaram kontrolēt to, kas notiek pasaulē, varam kontrolēt vidi. Bērnam kārtīga vide ļauj saprast, ka pasaulē viss kārtībā.

Psiholoģe uzsver atšķirības - iepriekš bija saplānota dzīve, ātrs temps, bija sajūta, ka viss sanāk un spējam kontrolēt. Atslēgas vārds ir “vienkāršot” - nepārmest, pieņemt citu ritmu.

Bērns var arī garlaikoties, nav bērns jāizklaidē 24 stundas dienā. Bērnam jājūt sava vieta sistēmā, vecāki ir galvenie, bet ir cits ritms.

Pētījumi saka, ka bērns 30 minūtes var izjust garlaicību, jāļauj garlaikoties, bērns garlaikojoties ir atslābis, tad attīstās bērna radošums un domas, kā pavadīt laiku.

Vecākiem jāatceras nedarīt bērna vietā neko, ko bērns var padarīt pats. “Aiz katra slinka bērna stāv čakla mamma”, skan teiciens.

Spriedze palielinās, jo šis ir pārmaiņu laiks. “Mums nevajag ciest un paciesties, bet pieņemt situāciju, jo spriedze rodas, kad nepieņem situāciju. Mēs izdzīvojam katru dienu, izveidojot citus dienas plānus un rituālus, pārdalot pienākumus,” aicina psiholoģe Vita Jurševska.

Vecākiem arī jāprot filtrēt informāciju, ko runā mājās bērna klātbūtnē, lai bērnu lieki nesatrauktu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti