Ģimenes studija

Projekts "Tava klase" top operatīvi, pateicoties drosmīgiem skolotājiem

Ģimenes studija

Mājdzīvnieka īpašā loma ģimenē šajā īpašajā laikā

Vecāki un mazbērni: satikšanās iespējas distancēšanās laikā

Psiholoģe par komunikāciju ar vecvecākiem: Mums ir ieteikta fiziska distancēšanās, bet nav liegta socializēšanās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Krīzes situācija izmainījusi ierasto dzīves ritmu, mums ir ieteikta fiziska distancēšanās, tāpēc seniori nevar tikties ar saviem mazbērniem. Raidījuma „Ģimenes studija” viesi  atgādina, ka socializēšanās nav liegta, tai mūsdienās ir daudz iespēju.

Sarunu rosinājusi Latvijas Radio klausītāja, kura ļoti emocionāli pārdzīvo ierobežojumus un nespēju tikties ar saviem bērniem un mazbērniem.

Klīniskā psiholoģe Kristīne Balode uzsver, ka vecāka paaudze pieķeršanos tuviniekiem pauž caur rūpēm. Mums ir ieteikta fiziska distancēšanās, bet nav liegta socializēšanās.

Nesatikšanās gadījumā individuāli jāizvērtē, kā, fiziski pasargājot, aktualizēt kontaktu. Tā var arī palīdzēt vecākajai paaudzei uzzināt par mūsdienu iespējām.

Var nopirkt kādu ierīci, uz lapiņas uzrakstīt darbības soli pa solim. Var atcerēties vēstuļu rakstīšanu un fotogrāfiju sūtīšanu. Mēs  noteikti varam kaut ko izdarīt.

Rīgas Stradiņa universitātes profesors Jānis Zaļkalns uzsver, ka ar lielāko daļu senioru var sazināties attālināti. Tagad vajadzētu saprast, ka seniori ir pieraduši satikties reālajā vidē, šobrīd jāizdomā, kā seniori varētu būt lietas kursā par visu, kas notiek ģimenē.

Šajā brīdī attiecību kultūra ļoti izgaismojas, mums bieži ir nepieņemami lūgt palīdzību. Savstarpējā empātija un realitātes pieņemšana ir svarīga. „Ko esam iemācījušies, to krīzes laikā arī varam redzēt,” uzsver klīniskā psiholoģe Kristīne Balode.

Profesors Jānis Zaļkalns uzsver, ka svarīgi, lai seniori netiktu šajā laikā pamesti, lai tiktu izvērtētas situācijas, kad viņi paši nevar par sevi pietiekami parūpēties, kad nepieciešama palīdzība pārtikas un medicīnisko pakalpojumu saņemšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti