Ģimenes studija

Nākotnes profesijas: Cik svarīga tajās būs spēja domāt radoši

Ģimenes studija

Celmiņu ģimenes dāmas aktīvi iesaistījušās atbalsta sniegšanā Ukrainai

Vai Latvija beidzot gatava ieviest agrīnas diagnostikas sistēmu?

Psihiatrs: Agrīni atpazītas grūtības ļauj labāk palīdzēt bērnam; nepieciešama agrīnas diagnostikas sistēma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Agrīni pamanot atbalsta nepieciešamību bērna attīstībai, tā ir daudz efektīvāka. Vai Latvija beidzot gatava ieviest agrīnas diagnostikas sistēmu un nepieciešamos pakalpojumus ģimenēm? Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" speciālisti skaidroja, ka agrīni atpazīt bērna grūtības var, ja notiek regulāri skrīningi – bērna attīstība tiek regulāri izvērtēta ar pārbaudītām metodēm.

Nenotiek pietiekams darba un finansējuma ieguldījums prevencijā, lai strādātu ar mammu jau grūtniecības laikā un ar bērnu vēlāk, tā novēršot problēmas, domājot, kā pirmsākumā izslēgt augošās nelaimes sakni, pauž vecāku organizācijas vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Zinām, ka daudziem bērniem ir dažāda veida grūtības – vienam no pieciem bērniem kādas, kas ietekmē viņa attīstību, vienam no 10 bērniem var noteikt jau diagnozi.

Jo agrīnāk atpazīstam grūtības, jo labāk varam palīdzēt, tas ir arī ekonomiskāk valsts līmenī.

Visas palīdzību sistēmas risina samilzušas problēmas, tad to ir grūti ietekmēt un tas ietekmē budžetu. Vieglāk ir to novērst preventīvi, pauda bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Ja balstāmies uz to, ko pamana vecāki vai ģimenes ārsts, tad visas grūtības nevar pamanīt.

Agrīni atpazīt bērna grūtības var, ja ir regulāri skrīningi, bērna attīstība tiek regulāri izvērtēta ar pārbaudītām metodēm.

Tiek radīta e-vide, kur informācija saplūstu kopā, lai speciālistiem un vecākiem būtu pieejama informācija par bērnu. Tālāk būtu jāseko rīcībai, nākotnes plānus iezīmēja Pārresoru koordinācijas centra Attīstības uzraudzības un novērtēšanas nodaļas konsultante Sigita Sniķere.

Bezborodovs akcentēja, ka lielākais izaicinājums – saprast, ko pareizi darīt ar iegūto skrīninga informāciju.

Ir nepieciešams dažāda līmeņa atbalsts. Svarīgi, ka regulāri papildina personāla zināšanas. Arī jālīmeņo atbalsta vietas, jākoordinē atbalsta sistēmas darbs, uzsvēra Sniķere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti