Klase

«Klase». Šķirtas ģimenes - mūsdienu realitāte.

Klase

Pēcstundas ar Madaru Apsi

Šķiršanās. Renāra stāsts

Projekts «PuMPuRS» palīdz pusaudžiem ar mācīšanās un uzvedības grūtībām. Renāra stāsts

Pusaudži smagi pārdzīvo vecāku šķiršanos, tas ietekmē viņu mācību sasniegumus, emocionālo stāvokli, attiecības ar vienaudžiem, kam var būt nopietnas sekas. Šādās situācijās jaunieši var izmantot projekta “PuMPuRS” atbalstu, pauž raidījumā "Klase". Pusaudzis Renārs izmantoja psihologa konsultācijas.

Uzziņai: Renārs. 18 gadi. Dzīvo ar  mammu un viņas vīru. Vecāki šķīrušies. Pametis mācības Liepājas jūrskolā. Palicis uz otru gadu 10. klasē. Strādājis pie mammas, aizrāvies ar kulināriju. Šobrīd mācās Rīgas Tūrisma un industrijas tehnikumā. Vasarā bija praksē Kiprā, strādāja pieczvaigžņu viesnīcas restorānā. No piecu gadu vecuma dejo tautiskās dejas. Hobijs – ielu skeitbords. Nākotnē vēlas atvērt savu restorānu. Izmantojis projekta “PuMPuRS” atbalstu – psihologa konsultācijas.

Pavāra profesiju Renārs izvēlējās, jo vienmēr paticis gatavot ēst. Sākumā attieksme pret mācībām bijusi nenopietna; lai motivētu sākt atklātāk runāt, komunicēt ar klasesbiedriem un ģimeni, izmantojis projekta “PuMPuRS” atbalstu – psihologa konsultācijas.

Pirmā pavāra prakse bija Lietuvā, kur pavadīja mēnesi, tad vasaras praksē uz trim mēnešiem devies uz Kipru, tagad plānā ir prakse Zviedrijā piecu mēnešu garumā.

“Es pārkāpu pāri pats sev. Es sapratu, ka es nevaru mūžīgi sēdēt tepat, man ir kaut kas jādara,” pauž Renārs.

Vecāki šķīrās, kad Renāram bija 11 gadi. Sākumā viņš dzīvoja gan pie mammas, gan pie tēva, bet vēlāk tēvs pārcēlās uz dzīvi ārpus pilsētas un Renārs ar viņu kontaktējās mazāk. Renārs atzīst, ka vecāku šķiršanās bija smags periods.

Uzziņai: 2018.gadā tika šķirtas 5697 laulības, kas ir par 21% vairāk nekā 2010.gadā. Lielākajā daļā šķirto laulību ir bērni. Avots: Centrālā statistikas pārvalde.

Klase
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti