Sadaļas Sadaļas

Programmā «Dakter, es labi redzu!» skolēniem redzi pārbaudīs bez maksas

No 21. līdz 29.novembrim Rīgas apkaimes skolās notiks bezmaksas redzes pārbaudes. Līdz šim Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības programmas "Dakter, es labi redzu!" ietvaros redze pārbaudīta jau 455 lauku skolās 15 359 skolēniem. Šoreiz redzi pārbaudīs arī Baldones, Ķekavas, Siguldas, Mālpils, Krimuldas, Saulkrastu, Sējas, Inčukalna, Garkalnes, Carnikavas, Ropažu novados. Skolas var piedalīties programmā, sūtot pieteikuma anketas.

Fonda mērķis - līdz 2018. gadam aptvert mazās lauku skolas visos Latvijas novados, lai to audzēkņiem laikus konstatētu redzes pasliktināšanos un palīdzētu novērst to. Tādēļ pēc bezmaksas redzes pārbaudes bērni ar vāju redzi saņem recepti-dāvanu karti 45 eiro vērtībā briļļu iegādei.

Līdz šim redze pārbaudīta jau 455 lauku skolās 15 359 skolēniem, no kuriem 3 652 saņēma receptes-dāvanu kartes briļļu iegādei. Redzes pārbaude ar fonda atbalstu paveikta jau 97 novados.

Latvijas skolēnu redzes skrīnings (2010) parādīja, ka redzes korekcija var būt nepieciešama līdz pat 44% to jaunāko klašu skolēnu, par kuriem bija bažas saistībā ar redzi. Tādēļ kopš 2013. gada Borisa un Ināras Teterevu fonds īsteno programmu „Dakter, es labi redzu!", kuras ietvaros sertificēts oftalmologs ierodas pieteiktajā skolā ar visu nepieciešamo mobilo aparatūru.

Redzes izmaiņu iemesli skolas vecuma bērniem nereti ir pārmērīga mācību slodze, pastāvīga datoru un citu iekārtu lietošana acu tuvumā, neprasme atpūtināt un vingrināt acis. Laikus nepamanītas redzes izmaiņas apgrūtina mācību satura uztveri, socializēšanos un nākotnes iespējas darba tirgū.

Redzes izmaiņas palīdz koriģēt briļļu pastāvīga lietošana. Diemžēl nereti ģimenes materiālie apstākļi ir nepārvarams šķērslis briļļu iegādei.

Plānotās vizītes:

  • 21.11. Baldones vidusskola un Daugmales pamatskola.
  • 22.11. Allažu pamatskola, Mālpils novada vidusskola un Mālpils internātpamatskola.
  • 23.11. Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošā vidusskola un Inčukalna pamatskola.
  • 24.11. Saulkrastu vidusskola un Carnikavas pamatskola.
  • 27.11. Krimuldas vidusskola un Vangažu vidusskola.
  • 28.11. Sējas pamatskola un Ropažu vidusskola.
  • 29.11. Zaķumuižas vidusskola.

Skolas pieteikuma anketa dalībai programmā un anketas pielikums - skolēnu saraksts, kuriem nepieciešama redzes pārbaude.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt