Ģimenes studija

Ikdienas prieki, grūtības un iedvesma. Bērnu grāmatu autores Agneses Vanagas ģimene

Ģimenes studija

Meitenēm nav brīvi pieejamas higiēnas preces. Tas noved pie sociāla rakstura problēmām

Papildus mācīšanās atbalsts un materiālu pieejamība skolēniem ar disleksiju

Profesore: Skolēniem ar disleksiju palīdzība jāsniedz jau no pirmās klases

Lai bērni ar lasīšanas traucējumiem varētu sekmīgi mācīties, ir nepieciešama problēmu diagnosticēšana un atbalsta pasākumu plānošana. To ir grūti izdarīt resursu tūkuma dēļ. Pozitīvi, ka ar šo gadu nav nepieciešami papildus diagnosticēšana, skolas atbalsta personāls var novērtēt bērna prasmes un nolemt, kādi atbalsta pasākumi bērnam ir nepieciešami, lai mācību darbu veiktu pēc iespējas kvalitatīvāk.

Ar šo gadu skolas atbalsta personāls var novērtēt bērna prasmes un nolemt, kādi atbalsta pasākumi bērnam ir nepieciešami,

lai mācību darbu veiktu pēc iespējas kvalitatīvāk.

"Ģimenes studija" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

 

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Disleksija ir specifiski lasīšanas traucējumi. Kā viena no problēmām lasīšanas traucējumiem tiek minēta bērnu nepietiekami attīstīta mutvārdu runa, pauž Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Izglītības zinātņu un pedagoģisko inovāciju nodaļas profesore Sarmīte Tūbele.

Tam piekrīt arī Liepājas Universitātes asociētā profesore, Balss un runas izpētes laboratorijas vadītāja un vadošā pētniece, Latvijas Logopēdu asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Trinīte, uzsverot, ka nav iespējams apgūt rakstu valodu, ja nav pietiekami apgūta mutvārdu valoda.

Rīgas Kultūras vidusskolas speciālā pedagoģe Ilze Jerāte organizē domnīcas vecākiem “Domu parks”, uzrunājot vecākus, kuru bērniem ir lasīšanas traucējumi. Domnīcā piesaista speciālistus, pedagogus.

''Erasmus+'' programmas ietvaros sadarbībā ar Latvijas Universitāti ir izstrādātas stimulējošas mācību spēles, lai pilnveidotu prasmes jauniešiem ar disleksiju.

Rīgas Kultūru vidusskolā ir vairāk nekā 800 skolēnu, Ilzes Jerātes redzes lokā 51 izglītojamais, ap 35 no tiem ir ar lasīšanas traucējumiem.

Baiba Trinīte raksturo procesu, kāds notiek skolā bērnam ar lasīšanas grūtībām – 1.klasē bērnam ir kāda nespēja lasīt, vēlāk tā dēļ parādās robi mācībās un tālākas sekas. Tāpēc nepieciešama palīdzība lasīšanā un vielas apguvē jau mācību sākumā, jo bērnam grūti konkurences vidē. Lai palīdzētu bērnam, nepieciešama visu iesaistīto personu cieša sadarbība.

Liepājas Universitātes veiktā pētījumā konstatēts, ka vidusskolā nav bērnu ar lasīšanas traucējumiem, jo viņi lasīšanas problēmu dēļ neizvēlas mācības vidusskolā.

“Skolas sistēmā lasīšana ir kā filtrs – tiek bērns cauri vai ne,”

rezumē Trinīte.

Ja lasīšanas prasmes ir specifiskas, palīdzība jāsniedz logopēda kabinetā, bet svarīgi, ka logopēds pedagogus iepazīstina ar metodiku, kā ar šādu bērnu strādāt, uzsver Ilze Jerāte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt