Klase

Karjeras plāns

Klase

Klase. Kā skolā sadzīvo latvieši un cittautieši

Pēcstundas ar Gustavu Terzenu

Profesijas izvēlē jātic sev. Pēcstundas ar Gustavu Terzenu

Pusaudzis Valters šogad beigs mācības 9. klasē, viņš interesējas par sportu un vizuāli audiālo mākslu, bet ar nākotnes profesijas izvēli vēl nav ticis skaidrībā. Raidījumā “Klase” Valters viesojas pie Gustava Terzena.

Uzziņa: Gustavs Terzens. Mūziķis, dīdžejs un žurnālists. TV raidījumu veidotājs un vadītājs. Mācījies Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijā. Ieguvis maģistra grādu komunikācijā. Skolā patika literatūra, ģeogrāfija un vēsture. Gribēja kļūt par galdnieku. Veidojis raidījumus “Vides fakti”, “Ziemeļu puse”, “Te!”, “Karaliste”, “Literatūre”u.c.

Gustavs Terzens iepazīstina Valteru ar Vides filmu studiju, kur top ne tikai TV raidījumi un dokumentālās filmas, bet arī pilnmetrāžas filmas.

Valters nevar izdomāt, kur mācīties pēc 9. klases, ir doma par filmēšanu, tūrismu, ceļošanu.

Gustavs pēc 9. klases izvēlējās mācības ģimnāzijā, jo zināja, ka tā sagatavo augsni universitātei. Gustava izvēle bija mācīties Sociālo zinātņu fakultātē.

Valtera draugi un ģimene saka, ka no vidusskolas nav jēgas, tā ir lieka laika izmešana, bet Valtera moto ir:  “Kad visi iet pa labi, es eju pa kreisi. Man vajag visu laiku ko jaunu. Piemēram, lai labāk iemācītos runāt, es eju uz improvizācijas teātri.”

“Es ieteiktu – neprasi precīzi, ko tev darīt, nemēģini rast apstiprinājumu pie kāda ārpusē – “vai es domāju pareizi?”. Šaubas ir tavs eksperiments ar to, kur tu gribi nonākt, tā ir neizpētītā teorija.

Ja iesi pa izpētītām un drošām takām, tu neko jaunu par sevi neuzzināsi. Tā vilkme, kas tev ir iekšā, vilks tevi tajā virzienā, galvenais - tam tici,” tā pētīt savas izvēles un intereses aicina Gustavs Terzens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti