Pontāgs, šūpošanās, bukstiņputra un jautras izdarības. Lieldienu pasākumu ceļvedis ģimenēm ar bērniem

Lieldienas Šogad visā Latvijā svin ar jautriem pasākumiem, izrādēm, interaktīvām pastaigām, izstādēm un citām jautrībām lieliem un maziem. Esam sagatavojuši pasākumu ceļvedi ģimenēm ar bērniem.

Lieldienu pasākumi Rīgā

Koncerti. Svētku pasākumi garīgās noskaņās sāksies 14. aprīlī plkst. 16.00 ar lūgšanu par Ukrainu vārdos un mūzikā Doma laukumā “Vienas Debesis un viena Maize”. Tam Rīgas Sv. Pētera baznīcā 15. aprīlī plkst. 18.00 sekos “Koncerts Lielajā piektdienā”, bet plkst. 19.00 – Rīgas Sv. Jāņa baznīcā būs dzirdams “Koncerts Lielajā Piektdienā. Svētā Marka pasija”. Savukārt 16. aprīlī plkst. 18.00 Rīgas Domā skanēs kamerkora “Ave Sol” koncerts “Klusajā sestdienā”. Vienlaikus svētku laikā būs dzirdami vairāki tautiskās mūzikas koncerti, kas norisināsies Rīgas kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde”, Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē, kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Daļa no koncertiem būs vērojami arī tiešsaistē rīkotāju komunikācijas kanālos.

17. un 18. aprīlī visi aicināti izšūpoties Doma laukumā, Arkādijas parkā, Mežaparkā un kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā, savukārt Mežaparka Lielajā estrādē un Arkādijas parkā varēs izstaigāt interaktīvas pastaigu takas “Lieldienas pasaulē” ar 14 aizraujošām aktivitātēm, baudot kopā būšanu un šūpošanos, krāsojot un ripinot olas, kā arī izzinot Eiropas valstu Lieldienu tradīcijas un aktivitātes, kurās līdzdarboties varēs gan lieli, gan mazi. Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi pašu krāsotas olas – tās varēs izvietot Lieldienu olu izstādē vienā no spēlēm.

No 10. līdz 18. aprīlim pie Rīgas kultūras un atpūtas centra “Imanta” varēs skatīt interaktīvu vides instalāciju ar apmeklētāju iesaistīšanos “Lieldieniņas braukšu brauca ar raibām oliņām”, bet no 15. līdz 18. aprīlim katru vakaru no plkst. 19.00 līdz plkst. 23.00 uz VEF Kultūras pils fasādes būs aplūkojams audiovizuāls projekts “Pamošanās” – košas video un skaņas projekcijas, kas iedvesmos, spēcinās un dāvās gaišas noskaņas. Savukārt no 16. līdz 18. aprīlim katru vakaru no plkst. 20.30 līdz plkst. 23.30 Māras dīķī būs redzams gaismas instalācijas objekts “Monāde”.

Galvaspilsētu pakāpeniski rotās atbilstošs svētku noformējums; muzejos, kultūras centros un to skatlogos būs aplūkojamas dažādas tematiskas izstādes. Tāpat Rīgas kultūras centrā “Iļģuciems” notiks meistarklase “Godinot sauli”, kur interesenti varēs apgūt pīšanu saules formā un dekoratīvu elementu izgatavošanu, procesa gaitā izzinot materiālu un formu mijiedarbību, krāsu salikumus. Tikmēr Rīgas Porcelāna muzejā būs iespēja darboties radoši un izgatavot oriģinālu Lieldienu dekoru. Svētku programma ir apskatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.

Lieldienas Jaunmoku pilī

 

Ieskandinot Lieldienas, Liepājas Leļļu teātra izrādē “Lote un Lieldienas” suņu meitene Lote no Izmeklētāju ciema un Jaunmoku pils ielūdz mazos pils apmeklētājus uz radošu pēcpusdienu 9. aprīlī plkst. 17.00 Jaunmoku pils Kolonnu zālē.

9. aprīlī, plkst. 17.00 būsiet laipni gaidīti piedalīties radošajā darbnīcā “OLIŅ BOLIŅ”, kurā, gaidot Lieldienas, kopīgi krāsosim, sēsim un dekorēsim dažādus dzīvos dekorus. Tūlīt pēc tam, plkst. 18.00, norisināsies izrāde “Lote un Lieldienas”.

17. aprīlī, sākot no plkst.11.00 visi ir laipni gaidīti svinēt Lieldienas Jaunmoku pils parkā. Notiks mājražotāju un amatnieku tirdziņš, skaistas dziesmas skandinās un jautrās rotaļās vedīs folkloras kopa “Avoti”, vārīs garšīgas zāļu tējas uz ugunskura, visas dienas garumā šūposies un ripinās olas, kā arī kopā izkrāsos un izdekorēs lielo svētku olu. Tie, kas vēlēsies pārliecināties par savām zināšanām par Lieldienu tradīcijām Latvijā un pasaulē, varēs piedalīties viktorīnā, bet tie, kas savā nodabā vēlas izzināt pils apkārtni un tās vēsturi, – piedalīties Lieldienu orientēšanās spēlē.

Vsirākā www.jaunmokupils.lv.

 

Brīvdabas izstāde “Tauriņu pavasaris” Jūrmalā

 

15. un 16. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 17.00 Omnibusa ielā Majoros un 17. un 18. aprīlī plkst. no 12.00 līdz 17.00 pie Kauguru Kultūras nama (Raiņa ielā 110) būs iespēja izstaigāt brīvdabas izstādi “Tauriņu pavasaris” un aplūkot 30 lielformāta tauriņus.

Pavasarīgās tauriņu izstādes noskaņas 17. aprīlī plkst. 13.00 papildinās Lieldienu koncerts, kurā uzstāsies Jūrmalas radošie kolektīvi – aktieri, dziedātāji un dejotāji.

 

“Lieldienas zvejnieka sētā” Jūrmalas Brīvdabas muzejā

 

17. aprīlī, plkst. 12.00 - 15.00 Jūrmalas Brīvdabas muzejā (Tīklu ielā 1A) norisināsies “Lieldienas zvejnieka sētā” – raibi un krāsaini pavasara svētki Lieldienu tradīcijās, ar jautrām izdarībām un sacenšanos, radošām darbnīcām un pārsteigumiem.

Būs iespēja krāsot Lieldienu olas – būs sarūpētas sīpolu mizas un citi dabīgi materiāli olu krāsošanai, lielais katls olu vārīšanai uz ugunskura. Pēc tam varēs piedalīties olu ripināšanā, noteikt, kam izdevusies stiprākā un kam skaistākā Lieldienu ola. Zvejnieku sētā darbosies svilpavnieku darināšanas un putnu būrīšu izgatavošanas darbnīca. Mazo un lielo dzīvnieku draugu priekam būs apskatāma šķirnes trusīšu izstāde. Ieeja brīva.

 

Lieldienas Valmieras novadā

 

17. aprīlī plkst.11.00 Lieldienu Zaķis ieradīsies pie Naukšēnu Kultūras nama, bet plkst.14.00 – Rūjienas estrādē. Viņam padomā ir rotaļas un spēles, un Zaķis gaida ikvienu interesentu, kurš vēlēsies kopā ar viņu sagaidīt Lieldienas. Aicina līdzi ņemt krāsotas olas, olu ligzdiņu (ja sanāk izgatavot) un labu garastāvokli.

No 11. aprīļa ikviens aicināts kārtīgi izšūpoties Mazsalacā, Saieta laukumā. Savukārt no 13. aprīļa aicinām piedalīties akcijā "Manas ģimenes Lieldienas 2022", Mazsalacas Kultūras centra "Facebook" lapā iesūtot savas fotogrāfijas un parādot, kā sagaidāt Lieldienas.

14. aprīlī plkst.12.00 pie Dikļu Kultūras centra atklās dabas galeriju "Krāsainie koki". Koku apģērbu veidošanā piedalās Jura Neikena Dikļu pamatskola, bērnudārzs "Cielaviņa" un Dikļu Kultūras centra pašdarbības kolektīvi. Krāsainie koki būs apskatāmi līdz aprīļa beigām.

17. aprīlī aicina doties uz Burtniekiem, kur no plkst.11.00 līdz 12.30 ikviens varēs piedalīties Lieldienu jampadracī: krustvārdu mīklas orientēšanās aktivitāte; mini izrādīte; rotaļas; Lieldienu rituāli; putnu būrīšu apgleznošana.

17. aprīlī plkst.12.00 Strenču pamatskolas bērnu rotaļu laukumā notiks Lieldienu svinēšana kopā ar bērnu radošo studiju "Notiņas".

No 17. aprīļa līdz 6. maijam Burtnieku Kultūras centrā būs skatāma Lieldienu rokdarbu un amatniecības darbu izstāde.

Otrajās Lieldienās, 18. aprīlī, no plkst.12.00 parkā aiz Ēveles Tautas nama būs Lieldienu aktivitātes visai ģimenei.

18. aprīlī plkst.13.00 Sēļu muižā ikviens aicināts uz ģimenes pikniku Otrajās Lieldienās. Kopīgi veidos izstādi "Košāko Lieldienu olu parāde" un uz lielā saimes galda liksim Lieldienu olu ēdienus. Protams, būs arī dziesmas, danči un rotaļas. Lai svētki izdotos krāšņāki, aicinām līdzi ņemt košākās un stiprākās olas. Būs iespēja apskatīt mākslinieces Birutas Jansones izstādi "Sapņi un pasakas" un mākslinieka Māra Pladara personālizstādi.

Izrāde maziem un lieliem

Valmieras novadā Lieldienu laikā viesosies Liepājas Leļļu teātris ar izrādi "Lote un Lieldienas". Burtnieku Kultūras centrā izrāde būs 14. aprīlī plkst.10.00 (ieeja bez maksas), bet Valmieras Kultūras centrā – plkst.18.00

Koncerti

16. aprīlī plkst.10.00 Bērzaines estrādē, plkst.12.00 Zilākalna estrādē, plkst.14.00 Vaidavas ezermalā un plkst.16.00 Dikļos, Vika pasaku parkā "Ieskandēsim novadu" – kopā ar folkloras kopu ies rotaļās un ar dziesmām priecāsimies par pavasara atnākšanu un putnu atlidošanu.

18. aprīlī plkst.13.00 Rencēnu estrādē (lietus gadījumā – Rencēnu Kultūras namā) būs folkloras kopas "Rota" un kapelas "Rotas muzikanti" muzikāls sveiciens "Spīdi nu, saulīte!".

18. aprīlī plkst.14.00 Vecates pagasta kultūras centrā norisināsies Lieldienu koncerts. Uzstāsies VPDK "Līksme", bērnu ansamblis "Dadzīši", ansamblis "Dziedātprieks", jauniešu deju kopa "Nāc dejot" un "Trīs cāļi no Mazsalacas". Plkst.15.30 gaidāma Lieldienu izsole, bet no plkst.15.40 – olu parāde, olu kaujas un olu ripināšana.

Radoša darbošanās

17. aprīlī no plkst.9.00 Mūrmuižā norisināsies Lieldienu radošās darbnīcas.

17. aprīlī no plkst.11.00 Mūrmuižā, no plkst. 13.30 Trikātas parkā un 18. aprīlī no plkst.13.00 Brenguļu alus sētā ģimenes aicinātas uz Zaķa un Lapsiņas Lieldienu piedzīvojumiem – košām un jautrām aktivitātēm.

17. aprīlī no plkst.11.00 Valmieras pagasta kultūras namā norisināsies Lieldienu radošās darbnīcas. Kopā ar Zaķi mazi un lieli varēs krāsot olas sīpolu mizās, kā arī no dažādiem materiāliem veidot Lieldienu ligzdas un no koka – zaķus. Klātesošie varēs piedalīties gan olu kaujās, gan olu ripināšanā, noskaidrojot, kura ola ir stiprākā un veiklākā. Lai varētu iesaistīties visās radošajās aktivitātēs, organizatori aicina paņemt līdzi nekrāsotu olu.

Tirgošanās

16. aprīlī no plkst. 9.00 līdz 13.00 Strenču tirgus laukumā būs Žubītes tirdziņš. Pavasarīgi spirgtas, košas un spēcinošas veltes sagaidīs ikvienu interesentu.

Pirmajās Lieldienās, 17. aprīlī, Kocēnos, pie Kokmuižas pils norisināsies tradīcijām bagātais "Kocēnu pavasaris 2022" – svētku tirdziņš un daudzveidīgas aktivitātes maziem un lieliem apmeklētājiem.

Sportiskas Lieldienas

Rencēnos ikviens no 14. līdz 19. aprīlim (starts sev piemērotā laikā) aicināts doties Lieldienu pastaigā "Cauri ciemam zaķis cilpo". Rencēnu Kultūras centrs būs parūpējies par marķētām, viegli saprotamām trasēm. Starts un finišs būs pie Rencēnu kultūras nama. Interesenti varēs izvēlēties, vai doties 2km vai 4km marķētās trasēs ar uzdevumiem. Visi centīgie cilpotāji tiks gaidīti Rencēnu estrādē 18.aprīlī plkst.12.30, kur zaķis būs sarūpējis gardu pārsteigumu, savukārt no plkst.13.00 būs Rencēnu Kultūras nama kapelas "Rotas muzikanti" un folkloras kopas "Rōta" muzikāls sveiciens "Spīdi nu, saulīte!".

Vecatē 18. aprīlī no plkst.11.00 līdz 13.00 norisināsies Lieldienu zaķu skrējiens bērniem un foto orientēšanās ikvienam interesentam "Iepazīsti Vecati". Starts pie Vecates pagasta kultūras centra. Lieldienu zaķu skrējienā aicinām piedalīties bērnus līdz 11 gadu vecumam kopā ar vecākiem. Foto orientēšanās aktivitātē "Iepazīsti Vecati" aicināts piedalīties ikviens, kurš vēlas aktīvi pavadīt Otrās Lieldienas kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem.

Otrajās Lieldienās, 18. aprīlī, no plkst. 12.00 līdz plkst.16.00 ar prieku gaidīs tematiskā pastaigā "Zaķim pa pēdām". Pastaigas sākums – laukumā pie Valmieras Kultūras centra. Pastaigas laikā dažādos aizraujošos uzdevumos mazi un lieli varēs pārbaudīt savu veiklību, atjautību, ritma izjūtu. Mazos pastaigas dalībniekus priecēs iemīļoti tēli no radošās apvienības "Pasaku nams", savukārt muzikālus sveicienus klātesošajiem būs sagatavojusi vokālā studija "Notiņas". Hanzas laukumā ieradīsies četrkājaini svētku viesi – truši no minizoo "Mežiņi" un poniji no "Valmiermuižas staļļa". Par atsevišķu samaksu bērni varēs doties izjādē ponija mugurā. Pačukstēsim – uzlādē savu telefonu, lai vari ar to iemūžināt kādu košu fotomirkli! Kādi vēl pārsteigumi gaidāmi? Aicinām to noskaidrot, dodoties pastaigā "Zaķim pa pēdām"! Ar pastaigas maršruta karti var iepazīties Valmieras Kultūras centra mājaslapā.

 

Svinības bērnu pilsētiņās Ventspilī

 

Pirmajās Lieldienās, 17. aprīlī plkst. 11.00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā "Fantāzija" Ventspils jaunieši mazajiem skatītājiem rādīs Ināras Šteinbergas lugu "Kas dēj olas Lieldienās?".

Aicina bērnus ņemt līdzi skaistāko oliņu un savu Lieldienu zaķi, lai kopā ar folkloras kopu "Laipa" izgatavotu ligzdiņu, izdziedātu skaistākās Lieldienu dziesmas, sacenstos olu ripināšanā un izzinātu citas Lieldienu tradīcijas.

 

Lielās Dienas izdarības Daugavas muzejā

 

Aicina iešūpot pavasari, ieskandinot Pirmās Lieldienas kopā – 17. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 15.00, Daugavas muzeja vēsturiskajā parkā, Doles salā. Daugavas muzeja parkā norisināsies Lielās dienas tradicionālās izdarības, bet uz andeli pulcēsies mājražotāji no malu malām, kas piedāvās lauku labumus, dzērienus un dažādus našķus.

Svinību laikā ikviens aicināts kopīgi izzināt tradīcijas un izdziedāt pavasari zvejnieku sētā “Mellupi” kopā ar folkloras grupu “Dandari”, krāsot un ripināt olas, šūpoties, mieloties ar ZS "Vaidelotes" tradicionālo bukstiņputru, doties izjādēs ar ponijiem, veidot kopīgu Lieldienu gleznu, skatīties ''Avārijas brigādes'' multfilmas brīvā dabā, kopā veidot olu izstādi un spēlēt orientēšanās spēli.

Svētku apmeklētāji aicināti ņemt līdzi savu visskaistāk izrotāto olu izstādei, to būs iespējams iemainīt pret orientēšanās spēli “Olu rakstu medības”. Arī katram pašam līdzpaņemts rakstāmpiederums būs noderīgs kādā no aktivitātēm.

 

Aicina uz Lieldienu sarīkojumu Liepājā

 

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina liepājniekus un pilsētas viesus uz Lieldienu sarīkojumu "Liela diena", kas norisināsies 17. aprīlī laikā no pulksten 12 līdz 15 Jūrmalas parkā, Liepājā.

Šogad lielus un mazus svinētājus gaidīs jautra izrāde par Sunīti un Kaķīti, kam patīk skriet, lēkt, sacensties un rotaļāties. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties meistardarbnīcās un pašiem izgatavot Lieldienu rotājumus no dabas materiāliem, krāsot olas, vizināties ar zirgu un poniju, aplūkot un priecāties par dzīvnieku pasaules pūkainīšiem.

Svētku noskaņu dziedot un dejojot radīs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu vokālā studija "Pērlītes" (vadītāja Iveta Logina), folkloras kopa "Vēlava" (vadītāja Vija Laipniece), folkloras kopa "Saknes" (vadītāja Rudīte Nikolovska), vidējās paaudzes deju kolektīvs "Kvēle" (vadītāja Ingrīda Lūka), vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vaduguns" (vadītāja Kristīne Jaunbrūna), senioru deju kolektīvs "Sidrabvilnis" (vadītāja Ingrīda Lūka), vidējās paaudzes deju kolektīvs "Rucavietis" (vadītāja Vineta Egliena) un bērnu tautas dejas kolektīvs "Krustiņi" (vadītāja Inta Āboliņa).

Par rotaļām, jautrību un izklaidēm gādās radošā apvienība "Krāsu karuselis" un Lieldienu zaķis.

Dažādus dzīvnieciņus atrādīs minizoo ''Atomi'', bet zirgu un poniju atvedīs zemnieku saimniecība "Stiebriņi".

Visas Lieldienu norises pasākumā pieejamas bez maksas.

 

Rēzeknē ''Lieldienu Pontāgs 2022''

 

Šopavasar, 17. aprīlī, pēc divu gadu pārtraukuma, Rēzeknē atgriežas atraktīvais un ģimeniskais pasākums “Lieldienu Pontāgs 2022” Festivāla parkā (Pils ielā 17).

No plkst. 10.00 Festivāla parkā darbosies Svētku tirdziņš. Tajā būs pieejamas amatnieku, rokdarbnieku un mājražotāju sarūpētās skaistās un gardās lietas, kas priecēs pasākuma apmeklētāju acis un sirdis.

No plkst. 11.00 līdz 13.00 paredzēta Lieldienu orientēšanās spēle “Lieldienu zaķim pa pēdām” sadarbībā ar Rēzeknes valstspilsētas Jauniešu domi. Kopā ar ģimeni varēsiet piedalīties sportiskās aktivitātēs, izvēloties kādu no trim orientēšanās pārgājieniem:

  • Mazo zaķēnu pēdu maršruts (5 km).
  • Veselīgais mazo zaķēnu pēdu maršruts (7 km).
  • Sportisko mazo zaķēnu pēdu maršruts (9 km).

Pārgājienu kartes un uzdevumus saņemsiet maršruta sākuma punktā Festivāla parkā.

No 14.00 līdz 14.30 svētkus “Tauru skaņās” ieskandinās profesionālais pūšamo instrumentu orķestris “Rēzekne” (vad. Sergejs Sergejevs).

No plkst. 14.30 Rēzeknes amatierkolektīvi klātesošos priecēs ar lustīgiem dziesmu un deju priekšnesumiem.

Pasākuma laikā būs skatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Dzīpariņš” darbu izstāde, darbosies radošās darbnīcas, kopā ar bērniem tiks rotātas Lieldienu šūpoles, kurināts ugunskurs ar priežu čiekuriem, gatavots Lieldienu pontāgs, notiks pēršana ar pūpolzaru slotiņām, jautrošanās un fotografēšanās ar Lieldienu zaķi.

Aicina ņemt līdzi krāsotas olas un piedalīties azartiskajā olu ripināšanā!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt