Panorāma

«Rīgas siltums» atlaidīs 230 darbiniekus

Panorāma

Latvijā uzņemtas vēl četras sīriešu ģimenes

Kampaņa «Supervaronim nepazust!»

Policija kampaņā «Supervaronim nepazust» mudina iemācīt bērniem drošības pamatus

Traģēdija ar mazo liepājnieku Ivanu Berladinu, kura pazušana un nāve daudziem raisīja skaudras pārdomas par mūsu pašu atbildību, mudinājusi Valsts policiju sākt sociālo kampaņu “Supervaronim nepazust!”. Tās laikā ikviens mazs bērns aicināts iemācīties piecas lietas, kas viņu var izglābt, ja gadās nomaldīties vai pazust.

Ar šo kampaņu Valsts policija vēlas mudināt gan vecākus, gan skolotājus runāt ar bērniem jau kopš mazotnes par jautājumiem, kas saistīti ar viņu drošību un rīcību dažādās situācijās. Jo ikviens bērns, kurš zina, kā rīkoties, nokļūstot ķibelē, ir Supervaronis! Viņa zināšanas par pieciem ar drošību saistītiem jautājumiem kļūst par bērna superspējām, kas viņu var aizsargāt.

Kampaņas pamatā ir pieci jautājumi:

  • Ko darīt, ja esi nokļuvis ķezā?
  • Kāds ir palīdzības tālruņa numurs?
  • Kur ir tavas mājas?
  • Kā sauc tavus vecākus?
  • Kāds ir vecāku telefona numurs?

Taču jāatceras, ka svarīgāk par pareizo atbildi ir zināšanas un izpratne par to, lai bērns zina, kā rīkoties nokļūstot ķibelē.

Šorīt kampaņas atklāšanas pasākums norisinājās Āgenskalna sākumskolā, kur bērni, mediju pārstāvji un sabiedrība tika iepazīstināti ar aktualitāti un kampaņas materiāliem.

Kampaņu atklāja Goda vēstnese, bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, uzrunājot bērnus: “Cilvēks ir piesiets ar savām kājām pie zemes, tādēļ lidot mēs Supervaroņiem neiemācīsim. Taču drošības sajūtu var iemācīt – kad sirdī ir tā sajūta, ka zini, kā rīkoties, nonākot nepatīkamā situācijā, – tad var teikt, ka esi kļuvis par Supervaroni! Supervaronim svarīgi ir zināt divus maģiskus vārdus – lūdzu un paldies. Īstam Supervaronim ir jāzina, ka viņam ir tiesības palūgt arī svešam cilvēkam palīdzību."

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis norādīja, ka bērnu drošība šogad būs viena no policijas prioritātēm. Plašo sociālo kampaņu rosināja traģēdija Liepājā, kad simtiem brīvprātīgo meklēja piecgadīgo Ivanu, kurš pazuda, apmaldījās un nosala mežā. Tāpēc akcijas mērķis ir katram bērnam iemācīt pašas svarīgākās lietas un arī to, kad prasīt palīdzību svešam.

“Mēs, Valsts policija, visbiežāk saskaramies jau ar sekām; ir pienācis laiks cīnīties ar cēloņiem – kopā rīkoties proaktīvi, lai novērstu iespējamās nelaimes! Kad runājam par bērniem, nekas nav bīstamāks par pieaugušo – vecāku, skolotāju vai sabiedrības locekļu – vienaldzību. Bērni ir mūsu visu atbildība! Ja vecāki ir drošas bērnības balsts, sabiedrība – drošības spilvens," norādīja Ķuzis.

Kampaņas “Supervaronim nepazust!” atklāšanā bērniem par Supervaroņiem pārtapt palīdzēja seši kampaņas vēstneši, sabiedrībā zināmas personības un aktīvi vecāki – Mairis Briedis, Laura un Toms Grēviņi, Māra Upmane-Holšteine, Goran Gora un Anna Rozīte.

Kampaņa norisināsies no 17.oktobra līdz 10.novembrim, kuras laikā šie materiāli tiks izsūtīti teju 650 Izglītības ministrijas datubāzē uzskaitītajām pirmsskolas izglītības iestādēm, tādējādi sasniedzot aptuveni 80 000 bērnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti