Dienas ziņas

Pirmās "Horse Trail" sacensības Kurzemē

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Ejot pēc konfektēm, jāatceras par drošību

Policija aicina nelaist bērnus vienus Halovīna saldumu meklējumos

Šovakar, atzīmējot Halovīnu un dodoties pēc konfektēm, nedrīkst aizmirst par drošību, uzsver policijā. Arī uz kostīmiem jāuzliek atstarotāji, un saldumu meklējumos doties labāk draugu kompānijā.

Halovīna svētku popularitāte Latvijā ir augusi, to novērojusi arī Rīgas pašvaldības policija. Tomēr likumsargi aicina bērnus vienus saldumu meklējumos nelaist.

"Pēc pulksten 22 uz ielas, ja neesi sasniedzis 16 gadus, atrasties nedrīkst. Pašiem mazākajiem bērniem, kuriem nav vēl septiņi gadi, ir jāatceras, ka viņi vispār vieni paši nekur nedrīkst iet. Tādiem, protams, līdzi būtu jābūt vecākiem," skaidroja Rīgas pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovskis.

Ļaujot bērnam doties bez vecāka, jāvienojas par maršrutu un laiku, kad jāatgriežas mājās.

Bērnu pazušanas Halovīnā līdz šim Latvijā nav bijušas, tomēr piesardzība ir svarīga.

Policijas pārstāvis uzsvēra: "Tas, ka šādu gadījumu nav bijis, nenozīmē, ka par drošību nav jādomā. Par drošību ir jādomā katru dienu. Rudens kā tāds ir diezgan tumšs, tādēļ, staigājot apkārt, ir jābūt atstarotājiem, lai būtu viegli pamanāms. Vienam pašam tāpat labāk nestaigāt, bet doties kopā ar vairākiem draugiem. Ja nonākat pie kāda dzīvokļa vai mājas, kur jums sola saldumus, tad paliekam pie durvīm un sagaidām šos saldumus. Ja aicina iekšā, iekšā gan labāk nevajag iet."

"Saldumus vai izjokosim" – šis teiciens nevar būt par iemeslu huligānismam. Policijā norādīja, – lai gan šo dienu atzīmē jaunieši, liela daļa sabiedrības šādus svētkus nesvin. Īpašuma bojāšana arī šovakar ir likuma pārkāpums.

Sadovskis piebilda: "Šī tradīcija, kas ir šī saucamā "izjokošana", – jāatceras, ka tai jābūt likuma robežās. Ja kāds neiedod saldumus, tas nevar būt par pamatu, lai apmētātu durvis ar olām vai kā tamlīdzīgi."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti