Rīta Panorāma

ASV pavairo apdraudētos lielos skudrulāčus

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Pludmales glābēji nav aukles

Glābēji vecākiem piekodina bērnus pie ūdeņiem neizlaist no acīm ne uz brīdi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nedēļas nogali sola saulainu un siltu, tāpēc daudzi iedzīvotāji noteikti steigs izmantot karstās dienas, lai veldzētos pie ūdens. Glābēji pludmalēs pamanījuši, ka nereti cilvēki ar bērniem uzskata, – ja glābēji ir tepat blakus, tad savas atvases ūdenī var nepieskatīt, tomēr tā nebūt nav.

Maija Ločmele šovasar kļuvusi par Jūrmalas pašvaldības policijas glābēju Bulduru pludmalē. Viņas uzdevums ir novērot jūrā notiekošo un nepieciešamības gadījumā steigties palīgā tiem, kuri saviem spēkiem no ūdens netiek ārā.  

"Veicam uzraudzību mūsu pludmales zonā. Tie ir aptuveni 200 metri. Ikdiena paiet ārā, pludmalē uz krēsliem. Ir divi krēsli, katrā sēž glābējs," viņa sacīja.

Abi glābēji savā starpā sadala aptuveni 100 metru platu joslu, kas jānovēro no nelielā paaugstinājuma. Ločmele skaidroja: "Cenšamies vairāk veikt novērošanu no pludmales. Ja notiek nelaimes gadījums, tad glābējs atrodas tieši blakus ūdenim. Ir daudz īsāks reaģēšanas laiks, un tu arī redzi notikuma vietu, nav jādodas no glābšanas stacijas uz pludmali un pēc tam jāmēģina atrast konkrētā notikuma vietu."

Tomēr, lai cik arī tuvu ūdenim atrastos glābēji, visu pamanīt nav iespējams. Bērnu un pieaugušo pludmalē ir daudz, katram izsekot līdzi nav iespējams.

Vecākiem jāsaprot – par savu atvašu drošību vispirms ir jāparūpējas pašiem, neizlaižot viņus no acīm nevienu brīdi.

"Maziem bērniem pietiek paspert pāris soļus, paklupt. Tā būs sekunde, un viņš jau būs zem ūdens. Ja tu neievērosi to mirkli, tad bērnu būs ļoti grūti pēc tam atrast, jo viņš apjūk, kļūst dezorientēts, viņš var nepiecelties, tā viņš arī var palikt zem ūdens," norādīja Ločmele.

Par laimi, šogad vasaras sezonas laikā Jūrmalas pludmalēs neviens nav noslīcis.

Tomēr glābējiem nācies steigt palīgā cilvēkiem, kuri paši saviem spēkiem netiek krastā.

"Mums ir bijuši gadījumi, kad iepūš jūrā ar pūšļiem gan pieaugušos, gan bērnus. Jūra var izskatīties pilnīgi mierīga, bet ir straumes, kuras nevar pamanīt. Ļoti ātri iepūš pūšļus iekšā, un cilvēki saprot, ka saviem spēkiem vairs nevar tikt atpakaļ," teica glābēja.

Viņa arī atklāja, ka glābējiem šogad ļoti bieži pludmalē jāmeklē noklīdušu bērnu vecāki. Tas, iespējams, parāda, cik patiesībā nevērīgi vecāki ir pret savu atvašu drošību. Lai atrašanas process būtu ātrāks, šogad Jūrmalā bērniem tiek izdalītas īpašas aproces.

Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pasākumu nodaļas priekšnieks Rinalds Liepiņš sacīja: "Mums ir aproces, kuras izdalām vecākiem vai personām, kuras atnākuši ar bērniem uz peldvietu. Viņi var paši nākt pie mums palūgt. Uz aprocēm uzrakstām vecāku telefona numuru un bērna vārdu."

Zonas, kur Jūrmalas pludmalē strādā glābēji, var atpazīt pēc karodziņiem krastā un bojām ūdenī. Lai gan Jūrmalā atrodas septiņas glābšanas stacijas, šogad darbojas tikai trīs – Bulduros, Majoros un Kauguros. Darbinieku trūkuma dēļ pārējās pludmalēs cilvēku drošība netiek uzraudzīta.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti