Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Reklāmas kampaņām valdība piešķir 450 000 eiro

Panorāma

Panorāma

Bērnudārzi tikai tiem, kuri strādā klātienē?

Plāno ierobežot bērnu plūsmu bērnudārzos. Vai iespējams apvienot darbu ar bērnu pieskatīšanu?

Lielāks uzsvars uz attālināto darbu. Tas ir viens no rīkiem, ar kādiem valdība plāno ierobežot Covid-19 izplatību, klātienē strādāt ļaujot tikai ražojošajiem uzņēmumiem. No tā savukārt izriet, ka bērnudārzus paredzēts nodrošināt tiem vecākiem, kuri attālināti strādāt nevar. Un tas skartu ļoti lielu skaitu Latvijas ģimeņu. Vai iespējams apvienot darbu ar bērnu pieskatīšanu? Un kā labāk rīkoties?

Tieši pirms gada, pavasarī, bērnudārzos kādu laiku strādāja tikai dežūrgrupas. Šogad, kad mazos skolēnus nosūtīja attālinātajās mācībās, bērnudārzos darbs saglabājās, kā ierasts. Vismaz līdz šim. Pašlaik valdībā atkal aktuālas diskusijas par to, vai un kā ierobežot bērnu plūsmu arī bērnudārzos?

Valdības sēdē skatītais priekšlikums skan: bērnudārza nodrošināšana vecākiem, kas nevar strādāt attālināti.

"Mērķis ir samazināt bērnu skaitu bērnudārzos. Jo mēs redzam, ka jaunais, lipīgākais vīruss ir arī bērnu vidū daudz vairāk nekā iepriekš, un mērķis ir samazināt infekcijas izplatību. Tai skaitā arī bērnudārzos," klāstīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Vecāku organizācijas "Mammām un tētiem" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa piekrita, ka veselība ir svarīgākā un izvairīties no jaunā, lipīgākā koronavīrusa paveida vajag. Taču tai pašā  laikā uzsvēra, ka daudzus vecākus sadusmojuši pretrunīgie valdības lēmumi, kas, no vienas puses, ir vērsti uz stingrākiem ierobežojumiem, bet, no otras puses, atļaujot lidojumus uz trešajām valstīm. Visu vēl grūtāku padara izdegšana, strādājot un reizē pieskatot bērnus.

"Tā atšķirība starp pagājušo pavasari un šo ir tāda, ka mēs esam ārprātīgi noguruši.

Ja pagājušajā gadā mēs vēl cerējām, ka tas nav ilgtermiņā, tad šobrīd jau ir sajūta, vai mēs vispār atgriezīsimies normālās sliedēs kādreiz? Tas ir grūti izturams," atzina Akmentiņa-Smildziņa.

Pilnu uzmanību darbam un bērnam veltīt vienlaikus nav iespējams, uzskata Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI). Bet novērst uzmanību un nepieskatīt aizliedz likums.

"Nedrīkst atstāt bez pieskatīšanas. Viennozīmīgi. Tad ir vecākam jāmeklē kāds risinājums, vai nu jāpārceļ sanāksme uz to laiku, kad bērns guļ, piemēram. Savstarpējai sadarbībai vajadzētu būt, lai bērns no tā necieš nekādos veidos. Bērns ir arī visā šajā situācijā tāds ķīlnieks," teica VBTAI Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Evija Rācene.

Nav skaidrs, vai valdība kaut kā plāno atbalstīt vecākus, kuri būs spiesti vismaz mēģināt šīs lietas apvienot. Rācene aicināja meklēt kompromisus un veidus, kā ļaut bērnudārzu vajadzības gadījumā apmeklēt. Vai tā būs un kā to kontrolēs? Par to valdība plāno vienoties ceturtdien, 11. martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt