Dienas ziņas

Preiļos godā ceļ 19. gs. sieviešu goda mēteli

Dienas ziņas

Karoga stāsti Kuldīgas muzejā

Aizvadīta pirmā mammu un tētu konference "Vecāku revolūcija"

Pirmajā konferencē «Vecāku revolūcija» - ap 500 mammas un tēti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pulcējot vairākus simtus vecāku no visas Latvijas, Cēsīs aizvadīta pirmā mammu un tētu konference “Vecāku revolūcija”. Tajā Latvijas ģimenes un dažādu jomu speciālisti dalījās ar praktiskiem un personiskiem stāstiem par izaicinājumiem ģimenē un to, kā ir būt vecākiem mūsdienās.

Psiholoģe Andrija Likova dalījās ar savu pieredzi bērnu audzināšanā un runāja par apzinātām attiecībām ģimenē. Tas bija viens no 20 stāstiem konferencē “Vecāku revolūcija”.

Par mammām un tētiem aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar savstarpējām attiecībām ģimenē, mūsdienu emocionālajiem, fiziskajiem, psiholoģiskajiem izaicinājumiem, klātesošos uzrunāja dažādu jomu speciālisti.

Lai iedvesmotos un apgūtu jaunas metodes bērnu audzināšanā, uz konferenci ieradušies ap 500 vecāku no visas Latvijas. 

Konferences dalībniece no Cēsīm Dace Eihenbauma vērtēja:  “Interesanti, ka rīko tādus pasākumus, kur var pasmelties kādu jaunu ideju, kā darboties labāk, gudrāk vai interesantāk. Tīri kaut kādai iedvesmai paklausīties citas māmiņas.”

Cita konferences dalībniece, arī no Cēsīm, Maija Klimoviča uzsvēra, ka īpaši vērtīgi gūt ieskatu atšķirībās starp šodien augošajiem bērniem un savu paaudzi.

No Rīgas atbraukusī konferences dalībniece Irēna Nedzvecka savukārt stāstīja: “Man šķiet, ka mūsdienu jauniešiem (es gan neesmu mamma, es esmu vecmāmiņa)  tā problēma gan bērniem, mazbērniem ir vienāda. Tā kā es esmu pedagogs arī skolā, līdz ar to ir tā kā divi vienā. Un tās tēmas visas ļoti jaukas ir.”

Konferences dalībnieks no Rīgas atklāja, ka konference vērtīga arī tiem, kas vēl nav vecāki:

“Kļūsim par jaunajiem vecākiem, tāpēc vajadzīgas jaunas zināšanas, kā to visu menedžēt ikdienā un uzzināt jaunākās inovācijas.”

Konfereces pamatā ir ideja, ka vecāku prasmes nevar iemācīties iepriekš un vienas pareizas formulas bērnu audzināšanā nemaz nav, tāpēc ir svarīgi meklēt un atrast savu pieeju, un turpināt izzināt aizvien jaunas metodes, esot nerimstošā izaugsmes procesā.

Konferences organizators Mārtiņš Gineitis skaidroja:

“Bieži vien, manuprāt, tas klupšanas akmens – vecākiem šķiet, ka sabiedrība pieprasa: man vajadzētu līdzināties tam vai tam. Tad mums sanāk tādi klibi gulbji tie vecāki, kas ir augstpapēžu kurpēs vienā kājā un otrā sandales. Tas ir tas – atrast to veidu pašam būt stabilam uz abām kājām kā mammai un tētim un pielāgot sev tās metodes, iespējas, ārējos izaicinājumu, kas ir ģimenei.

Lai mums mazāk revolūciju, un lai ir tāda dabiska evolūcija visā šajā procesā.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti