Pirātu dārgumu meklēšana jeb detektīvu brīvdienas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Piedāvājam veikt dažādus ļoti nopietnus noslēpumu atklāšanas eksperimentus – apslēpto mantu meklēšanu un pirkstu nospiedumu atrašanu.

Meklējiet pirātu apslēptus dārgumus!

Lai būtu interesanti apslēptās lietas meklēt, jums būs jāveido divas vai vairākas komandas. Noslēpumu var sagatavot arī viens cilvēks, pārējie apslēpto meklē. Varat sagatavot divus noslēpumus – viena komanda gatavo noslēpumu otrai. Šādā pasākumā varat iesaistīt draugu ģimeni.

Kas ir noslēpums? Tas var būt kāds mājā, pilsētas parkā, pagalmā vai jebkur citur (pat citā pilsētā, jo jums taču ir brīvlaiks!) apslēpta lieta vai kāds cits noslēpums vai notikums.

Noslēpuma atrašanas pasākumam nepieciešama karte. Šajā kartē apraksta veidā vai zīmējumā parādīts, kur noslēpums atrodas.

Apraksta veidā pa soļiem raksta, kur jāiet, kādi orientieri jāsameklē, kādi ir nākamie soļi, līdz tiekat līdz slepenajai noslēpuma vietai, kur paslēpta kāda lieta vai norisinās kāds notikums.

Ja zīmējat karti, tad varat izmantot visu savu fantāziju – izveidot karti, kura izskatās kā ļoti sena, kā pirātu zīmēta apslēpto dārgumu atrašanās vieta. Lai to panāktu, papīru, uz kura zīmē karti, iemērc melnajā tējā, tad nožāvē un izgludina. Papīrs izskatīsies kā ļoti sens.

Tad uz papīra uzzīmē karti, var izmantot arī noslēpumaino rakstības veidu ar citrona sulu – atcerieties, ka raksts redzams kļūst tad, ja papīru patur karstumā – gludina vai patur pie lampas.

Uzzīmējiet karti, sadaliet to daļās, pa pastu aizsūtiet vsiem noslēpumu meklēšanā iesaistītajiem. Lai atrastu dārgumus, visiem būs jāsapulcējas un kopā kā puzle jāsaliek karte no fragmentiem, tikai tad varēs sākt meklēt dārgumus.

Pirkstu nospiedumu meklēšana

Pirkstu nospiedumi ir unikāli - katram cilvēkam tie ir atšķirīgi. Jūs varat kļūt par detektīviem un pētīt pirkstu nospiedumus!

Vispirms iemācieties to darīt. Kārtīgi nomazgājiet un noslaukiet glāzi, rokas sasmērējiet ar roku krēmu, lai pirkstu nospiedumi labāk redzami, tad satveriet glāzi ar pirkstiem – vislabāk īkšķi un rādītājpirkstu, lai paliek tikai divu pirkstu nospiedumi. Ar otiņu talka pulveri (var nopirkt aptiekā) uzklāj uz glāzes, lieko pulveri nokrata vai ar otiņu uzmanīgi noslauka nost, tad pirkstu nospiedumi uz glāzes kļūs redzami. Pie pirkstu nospiedumu vietas pielīmē līmlentes gabaliņu, tad līmlentes gabaliņu noņem un uzliek uz tumša papīra. Pirkstu nospiedumi rokā!

Ja nav pieejams talks, tad var izmantot kakao, bet pirkstu nospiedumus ar līmlenti tad liek uz balta papīra.

Var izpētīt visu mājinieku pirkstu nospiedumus.

Vispirms veidojiet mājinieku pirkstu nospiedumu kartotēku. Uz  sūklīša uzlej krāsu, iemērc krāsā pirkstu un nospiedumu atstāj uz papīra, pieraksta, kuram pieder šie pirkstu nospiedumi.

Tad pirkstu nospiedumus noņem no galda virsmām, traukiem, mēbelēm un stikliem. Vislabāk meklēt gludas virsmas, tad nospiedumus noņemt ir vieglāk.

 

Raksta pirmpublikācija LSM. lv  2020. gada 13. martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti