Piparkūku mājiņa kā pasakā. Gatavojam kopā ar bērniem!

Pasakās ir pasaku mājiņas ar glāžu logiem un cukura jumtiem. Pagatavojiet tādu pasaku mājiņu kopā ar bērniem!

Nepieciešams:

Piparkūku mājiņas trafareti. Varat izdomāt, kādu mājiņu vēlaties un uzzīmēt trafaretu uz papīra. Neaizmirstiet par detaļām – skurstenis, logu slēģi, skaista eglīte vai soliņš mājas pagalmā.

Trafareti ir pieejami arī internetā, piemēram, šāds.

1 kg piparkūku mīklas

Mīklu var gatavot mājās. Te pieejama piparkūku recepte.

Glazūrai:

  • 1 olas baltums,
  • 250 g pūdercukura,
  • tējkarote citronu sulas.

Glazūras pagatavošana:

Olu baltumu saputo stingrās putās. Pakāpeniski pieber pūdercukuru un tad pielej citronu sulu. Glazūra jāsaputo ļoti stingrās putās.

Gatavo glazūru liek konditorejas maisiņā un rotā mājiņu. Ja nav īpaša konditorejas maisiņa, var izmantot stingru polietilēna maisiņu, tam pavisam nedaudz nogriež vienu stūrīti. Uz maisiņa var likt konditorejas uzgali vai rotāt tāpat.

Mājiņas pagatavošana:

Izrullē mīklu, izgriež detaļas pēc trafaretiem. Mazajām detaļām iesakāms sagatavot vairākas detaļas, jo tās var saplīst vai izcepties šķībi greizas, tad rodas problēmas tās salikt kopā.

Detaļas cep 190 grādos no sešām līdz 12 minūtēm. Cepumi jāuzmana, jo mazākās detaļas izcepsies ātrāk. Kamēr piparkūkas siltas un ir viegli sagriežamas, uzliek virsū trafaretu un pielabo formu, ja nepieciešams.

Mājiņas lodziņos var ielikt “stiklu”. Tam nepieciešams pagatavot kausēta cukura masu. Apmēram 100 g cukura katliņā kausē maisot uz vidēji lielas uguns.  Zem mājiņas sienām paliek cepampapīru un sakausēto cukuru ielej lodziņos, gaida, kamēr cukurs sastingst.

Mājiņu var izdekorēt, ļaut glazūrai sakalst un tikai tad salīmēt kopā, bet var arī vispirms salīmēt mājiņu un tad izrotāt.

Mājiņas sienu detaļas pielīmē pie kādas virsmas (dēlīša vai paplātes) un salīmē kopā. Nepieciešams mājiņas detaļas atstutēt (blakus sienai pieliek glāzi vai ko citu), lai tās sakalst, tikai tad pielīmē jumtu.

Arī pamatni, uz kuras uzlikta mājiņa, var noklāt ar glazūru vai apkaisīt ar pūdercukuru, pielīmēt dažādas sīkās detaļas.

Gatavu mājiņu apkaisa ar pūdercukuru.

Mājiņas gatavošanai nepieciešama pacietība, jo starp gatavošanas posmiem jāievēro atstarpes, lai glazūra sacietē, būs nepieciešama apmēram stunda, lai varētu sākt darbu pie nākamā posma.

Dekorēšanai varat izmantot dažādas konfektes, šokolādes vai cukura dekorus. Dekorus var pagatavot arī no cukura masas un rotājumiem.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti