Dienas ziņas

Levits oficiāli nominē Kariņu veidot nākamo valdību

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Grib ieviest jaunas apmācības metodes mūzikas stundās

Pilotprojekta veidā skolās sāk izmēģināt jaunu pieeju mūzikas mācīšanai

Mūziķe Agnese Rakovska piedāvā jaunu standartu un mūzikas apmācības metodi skolām, ko pilotprojekta veidā sāk izmēģināt. Jūrmalas Valsts ģimnāzija ir pirmā skola Latvijā, kas jau praksē izmēģinājusi jauno mūzikas apmācības metodi.

"Šodien esmu iejutusies tādā kā skolotājas lomā. Bet jāatzīst, ka es arī ļoti daudz mācos. Un man ir patiesa interese redzēt, ka mūzikas nodarbības tomēr ir daudz praktiskākas," stāstīja projekta "Zvaigznāja klase" idejas autore Agnese Rakovska.

Mūziķe Agnese Rakovska skolām piedāvā jaunu mūzikas apmācības metodi, ko skolas sāks izmēģināt pilotprojekta veidā. Jūrmalā atsauksmes ir labas.

Pašreizējā mūzikas stundās jaunieši dzied, mācās mūzikas teoriju un vēsturi.

Iecere ir mūziku mācīt tā, lai interese būtu visiem. Te sastopas dažādi mācību priekšmeti – programmēšana, arī fizika, uzskata standarta autore.

"Es vēlos, lai klasē katrs būtu iesaistīts procesā. Un, ja tu nejūties tik spēcīgs tieši dziedāšanā, varbūt vari sēdēt pie datora, varbūt tā ir īstā loma. Mūzikas industrija un vispār radošā industrija ir ļoti plašs lauks. Un tieši tāpēc caur mūzikas nodarbībām, tādām, kādas tās ir šeit, es vēlos, lai šie jaunieši tiek sagatavoti tam lielajam lēcienam," pauda Rakovska.

Vēl neatbildēts gan paliek jautājums, vai šāda standarta ieviešanai būs vajadzīgā tehnika un skolotājiem – attiecīgās zināšanas? Projekta autore plāno izmēģinājuma projektu izvērst un līdzīgas mācību stundas vadīt vēl citās skolās.

"Bērni ir ļoti ieinteresēti. Es esmu noteikti par Mocartu un Bahu, un Bēthovenu, – akadēmiskajām zināšanām ir jābūt. Bet mums ir arī jāspēj iet līdzi laikam un dot bērniem to, kas viņiem patiešām noder. Mēs noteikti sāksim lēnām, soli pa solim ieviest šo jauno programmu arī savā skolā," skaidroja Jūrmalas Valsts ģimnāzijas direktore Ieva Taranda.

Pašlaik šī ir mūziķes Agneses Rakovskas iniciatīva sadarbībā ar vairāku skolu dažādām klasēm, un par projekta tālāku nākotni esot sāktas sarunas ar Valsts izglītības satura centru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti