«Pikselēšanas darbnīca» – radošas koprades pasākums diskriminācijas izskaušanai sabiedrībā

Lai mazinātu Latvijā izplatīto diskrimināciju, Sabiedrības integrācijas fonds līdz gada nogalei īstenos pasākumus saliedētas sabiedrības veicināšanai, tostarp aktualizēs jautājumus par cilvēku ar invaliditāti iekļaušanu sabiedrībā. Pirmais no pasākumiem – "Pikselēšanas darbnīca" – norisināsies jau svētdien Ventspilī, informēja organizatori.

Svētdien, 7. augustā, notiks kampaņas "Sajūti. Sadzirdi. Saproti." pirmais pasākums – "Pikselēšanas darbnīca", kuras radošajā koprades procesā, mijiedarbojoties sabiedrībai kopā ar atbalsta centru ģimenēm ar bērniem ar īpašām vajadzībām "Cimdiņš", tiks izveidots īpašs mākslas darbs. Ikviens interesents Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja teritorijā no plkst.12.00 līdz 16.00 būs laipni gaidīts pielikt savu roku mākslas darba tapšanā un paust savu atbalstu diskriminācijas izskaušanai sabiedrībā.

Dati liecina, ka Latvijā vēl joprojām izplatītākās diskriminācijas pazīmes ir tieši vecums, invaliditāte, etniskā piederība un dzimums.

Lai uzlabotu pastāvošo situāciju diskriminācijas jomā, Sabiedrības integrācijas fonds līdz gada nogalei īstenos mērķētus pasākumus saliedētas sabiedrības veicināšanai, tostarp aktualizēs jautājumus par cilvēku ar invaliditāti iekļaušanu sabiedrībā. Pirmais no pasākumiem – "Pikselēšanas darbnīca" – norisināsies jau svētdien Ventspilī. Idejas pamatā ir apzināšanās, ka ikviens no mums – tāpat kā pikselis – ir maza daļa no kā lielāka, kas izveidojas mijiedarbības procesā. Darbnīcā, uz sieta savienojot audumu strēmeles un ļaujot vaļu iztēlei un pirkstu veiklībai, katrs radīs savu pikseli. Pēc tam mākslinieces no tiem izveidos tekstila kolāžu.

Lai sekmētu zaļās domāšanas veicināšanu un saudzētu apkārtējo vidi darbnīcā tiks izmantoti otrreizējās pārstrādes materiāli sadarbībā ar veikalu "Otrā elpa", "Brīvbode" un "Tuvu". Tādējādi nevajadzīgajiem apģērbiem ar defektiem tiks dota otrā elpa  pārtapt mākslas darbā. "Pikselēšanas darbnīcas" ideju izstrādāja tekstilmākslinieces Tatjana Nežberte un Sandra Dzilna. Lai mudinātu risināt jautājumus par cilvēku ar invaliditāti iekļaušanu sabiedrībā un diskriminācijas mazināšanu, radītais mākslas darbs pēc tā izveides tiks dāvināts kādai no valsts augstākajām amatpersonām.

Paralēli darbnīcai būs pieejama arī vēlmju siena un fotostūrītis, lai ne tikai pievērstu plašāku uzmanību jautājumam par personu ar invaliditāti iesaisti sabiedrībā, bet arī uzklausītu līdzcilvēku domas.  

Uz vēlmju sienas ikviens varēs piespraust savu zīmīti, uz kuras uzrakstīta ideja, pārdomas, priekšlikums vai kāda vajadzība, kas cilvēkiem šķiet būtiska saistībā nevienlīdzīgas attieksmes pret personām ar invaliditāti novēršanu un sekmīgāku iekļaušanas sabiedrībā. 

Fotostūrītī pasākuma apmeklētāji varēs nofotogrāfēties un dalīties ar to sociālajo tīklu vietnēs, draugiem, radiem, lai palīdzētu nodot tālāk vēstījumu par to, ka ikviens no mums ar savu rīcību var mazināt šīs personas grupas diskrimināciju. Fotostūrītī būs pieejams arī fotogrāfs, kura uzņemtās fotogrāfijas tiks publicētas "Apeirona" "Facebook" lapā.

Kampaņas mērķis ir veicināt izpratni un palielināt sabiedrības informētību par personu ar invaliditāti ikdienu, lomu sabiedrībā, diskriminācijas pazīmēm, ar ko nākas saskarties šai sabiedrības daļai.

Īstenoto aktivitāšu rezultātā tiks veicināta tolerance un sabiedrības saliedētība starp diskriminācijas riskam pakļauto personu grupām.

Kopumā notiks trīs šādas radošās darbnīcas, nākamās notiks Rīgā – 12. augstā Āgenskalna tirgū jauniešu pasākumā "Tramplīns", bet trešā, noslēdzošā  – 20. augustā Imantas apkaimes svētkos.

Kampaņu "Sajūti. Sadzirdi. Saproti." īsteno Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons" Sabiedrības integrācijas fonda programmas "Nacionāli saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstība" ietvaros. Plašāk par kampaņu lasi šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt