Ģimenes studija

Ģimenes ballīte digitālā vidē: Covid laika ienestās pārmaiņas

Ģimenes studija

Konference "Seši soļi ģimenes mieram un pārmaiņām"

Pēdējā laikā virsraksts mūsu dzīvei varētu būt pielāgošanās. Saruna ar Būmeisteru ģimeni

«Pielāgošanās» ir virsraksts visai mūsu dzīvei! Saruna ar Būmeisteru ģimeni

“Pat ilgstoši dzīvojot ārzemēs, mēs tomēr joprojām sevi spēcīgi saistām ar Latviju,” tā par sevi un savējiem saka mūziķis un Eiropas Parlamenta Konservatīvo un reformistu grupas politiskais padomnieks Kārlis Būmeisters. Kopā ar sievu Lindu viņi jau septiņus gadus dzīvo starp Briseli un Rīgu. Abi audzina sešgadnieku Edvartu un Matildi, kurai šovasar būs divi gadi.

Būmeisteru ģimene mēģina izmantot katru iespēju būt Latvijā.  Kaut arī ilgus gadus ģimene ir ārpus Latvijas, tomēr sevi asociē ar Latviju.

Kārlis strādā Eiropas Parlamentā, sieva Linda strādā Eiropas Komisijā. Edvarts ir mācījies pirmsskolā Briselē un arī Rīgā.

“Uzsvars ir – mēs esam pielāgoties spējīgi. Pielāgošanās ir virsraksts visai mūsu dzīvei,”

savas ģimenes dzīvi raksturo Kārlis.

Kārlis uzskata, ka beļģu izglītības sistēma nopietni sagatavo skolai, arī disciplīna ir nopietnāka, kā tas vērots Latvijā. Tā tiek saukta par skolu, un par tādu to var arī uzskatīt. Edvarts šogad sāks mācīties pirmajā klasē, mazulīte Matilde rotaļājas un izpēta pasauli.

Ģimenē nav līdz galam izlemts – mācīties Eiropas skolā, kur būtu arī latviskā izglītība, vai skolā, kurā būtu iespēja mācīties franciski.

Briseles skolā tiek uzskatīts, ka pirmajā klasē mācās lasīt, ir labi, ja zina burtus un var uzrakstīt savu vārdu. Edvarts jau prot lasīt, jo datori un planšetes “pagāja garām”, nebija par to intereses, tāpēc lasīja grāmatas.

Kārlis slavē LSM.lv projektu “Bērnistaba.lsm.lv”, Edvarts ir ļoti iedvesmojies no tur redzētā.

Edvarts nedaudz mācās spēlēt dažādus mūzikas instrumentus, Kārlis uzskata, ka Edvartam ir laba muzikālā dzirde.

Matilde ir aktīva un uz stiķiem un niķiem tendēta, meitu raksturo mamma Linda. Matildei patīk grāmatas.

Linda uzskata, ka dzīvošana dažādās pasaules vietās ir lielisks attiecību uzturēšanas veids ģimenē. Kārlis uzsver draugu un vides nozīmi cilvēka attīstībā un stiprināšanā.

Kārlis min tēta teikto, ka dzīvot vajag tā, lai emocijas nevalda pār prātu. Tas varētu būt liels izaicinājums mūsdienu jauniešiem, kad digitālais serviss var pateikt priekšā to, ko tu vēlies. Cilvēkam pēc iespējas ātrāk kādi pamatlikumi būtu jāiemāca, uzskata Kārlis.

Dzimtaskoks. Būmeisters

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt