Pieejami informatīvi materiāli sarunai ar bērniem par iespējamiem apdraudējumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Vecākiem un izglītības iestāžu pedagogiem jārunā ar bērniem par iespējamiem apdraudējumiem un rīcību. Šī jautājuma skaidrošanai Izglītības un zinātnes ministrija, Pusaudžu un jauniešu centra speciālisti ar Bērnu un jauniešu mentālās veselības platformas atbalstu sagatavojuši dažādus informatīvus materiālus.

Izglītības iestāžu rīcībā ir plašs materiālu klāsts, lai profesionāli un mierīgi runātu un izskaidrotu bērniem un jauniešiem par nepieciešamo rīcību dažādās neparedzētas situācijās. Jau 2020. gada vasarā Aizsardzības ministrija laida klajā bukletu “Kā rīkoties krīzes gadījumā”, kas izstrādāts ciešā sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Valsts policiju un Valsts robežsardzi, kā arī citiem sadarbības partneriem un nevalstiskajām organizācijām. Buklets sagatavots, ieviešot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu, kuras mērķis ir nodrošināt visas sabiedrības iesaisti krīzes plānošanā un pārvarēšanā.

Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir sagatavojis informatīvi izglītojošus materiālus bērniem un jauniešiem, aicinot vecākus un pedagogus izskatīt materiālus un piedāvāt bērniem prezentācijas, testus un izdrukājamas darba lapas, kas ļauj interesantā veidā izprast svarīgu informāciju par drošību.

Viens no faktoriem, kas veido sabiedrības drošību, ir spēja atrast patiesus informācijas avotus un pielietot kritisko domāšanu, analizēt faktus. Šīs prasmes ir ārkārtīgi svarīgas ne tikai Krievijas izraisītā kara apstākļos. Kultūras ministrija aicina kritiski izvērtēt informāciju sociālajos medijos, jo bailēs, dusmās un arī neziņas apstākļos viegli var vairoties viltus ziņas un dezinformācija, tāpēc svarīgi ir sekot uzticamiem un pārbaudītiem informācijas avotiem.

Lai arī Latvijai šobrīd nepastāv tieša militāra uzbrukuma draudi, tāpat kā līdz šim ir būtiski sekot līdzi saņemtajiem e-pastiem, neatvērt aizdomīgus ziņojumus, lietot uzticamus interneta savienojumus, saziņas tīklus un drošas paroles, īpaši par šiem piesardzības pasākumiem atgādinot bērniem un jauniešiem.

Lai palīdzētu pedagogiem atpazīt ikdienišķas situācijas un pieaugušo sarunas, kas var radīt trauksmi un nedrošību dažāda vecuma skolēnos, un piedāvātu modeļus, kā veiksmīgi veidot ar skolēniem un viņu vecākiem komunikāciju par krīzes situācijām, Izglītības un zinātnes ministrija nākamajā nedēļā organizēs šīm tēmām veltītu vebināru “Emociju viesistaba”, kas būs skatāms  ''Facebook'' tiešraidē. Par precīzu norisi tiks paziņots atsevišķi.

 

Izdots buklets vecākiem «Kā runāt par karu ar bērniem un pusaudžiem»

 

Ir izveidots buklets ar speciālistu vadlīnijām par to, kā vecākiem skaidrot notiekošo un runāt ar bērniem par karu. Notikumi Ukrainā ietekmē arī bērnus un pusaudžus, daudziem no tiem radot paaugstinātu spriedzi, bailes un satraukumu. Krīzes brīžos bērni vispirms meklē drošību pie saviem vecākiem, informēja izdevēji.


Buklets pieejams šeit:

Dokumenti

Kā runāt par karu ar bērniem

Lejuplādēt

4.09 MB

 

 

 

 

 

Bukletā atrodamas vadlīnijas dažādiem vecumposmiem – no jaunākiem bērniem līdz pusaudžiem. Tur apkopoti arī  bērnu biežāk uzdotie jautājumi un atbilžu ieteikumi. Bukletu sagatavoja Pusaudžu un jauniešu centra speciālisti. Tas izdots ar Bērnu un jauniešu mentālās veselības platformas atbalstu.

Tāpat arī bērnu un jauniešu mentālās veselības speciālisti tiksies platformas ārkārtas sanāksmē pirmdien, plkst. 19.00, lai meklētu risinājumus un veidotu plānu bērnu atbalstam pašreiz un iespējamās krīzes gadījumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti