Piedāvā bezmaksas nodarbības jauniešiem ar garīga rakstura traucējumiem par seksuālo un reproduktīvo veselību

Lai stiprinātu jauniešu ar garīga rakstura traucējumiem izpratni par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem, Veselības ministrija (VM) sadarbībā ar biedrību "Papardes zieds" īstenos valsts apmaksātas izglītojošas nodarbības par pubertātes ierosinātajām pārmaiņām, savstarpējām drošām un cieņpilnām attiecībām, robežām, ģimenes modeļiem un tās plānošanas metodēm. Jauniešus nodarbībām var pieteikt izglītības iestādes, attīstības centri, dienas centri un citas iestādes, informēja VM pārstāvji.

Biedrības "Papardes zieds" aizvadītājā gadā veiktajā pētījumā, secināts, ka jauniešiem ar garīga rakstura traucējumiem ir vērojams zināšanu trūkumu seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumos. Ķermenis, attiecības, robežas starp privāto un publisko, seksuālā vardarbība un citas tēmas ir sensitīvas par kurām nereti ir grūti runāt, tādēļ ļoti būtiski šo jautājumu risināt profesionālu ekspertu vadībā atbilstoši auditorijas vajadzībām.

Nodarbības plānotas klātienē, tās vadīs profesionāli apmācīti speciālisti vieglajā valodā, neformālā gaisotnē, interesantā un vienkāršā veidā,

iesaistot arī pašus jauniešus un pārrunājot dažādas dzīves situācijas, pašu jauniešu zināšanas, priekšstatus un pieredzi.

Nodarbībām jauniešus var pieteikt izglītības iestādes, attīstības centri, dienas centri un citas iestādes. Tās ir bezmaksas (valsts apmaksātas) un paredzētas jauniešiem ar vieglas vai vidēji smagas pakāpes garīga rakstura traucējumiem. Ir iespēja pieteikt vairākas jauniešu grupas par vairākām tēmām. Vienas nodarbības ilgums ir aptuveni 60 minūtes, bet var tikt pielāgotas jauniešu vajadzībām.

Nodarbību tēmas:

  • Pubertāte meitenēm (N.B! nodarbību vada speciāliste – sieviete)
  • Pubertāte zēniem (N.B! nodarbību vada speciālists – vīrietis)
  • Ķermenis un higiēna
  • Privāts un publisks
  • Drošas attiecības
  • Kontracepcija
  • Seksuāli transmisīvās infekcijas

Lai pieteiktos un vienotos par nodarbību skaitu, vecuma grupām, norises vietu un laiku,  rakstiet uz e-pastu: [email protected] vai zvanīt uz tālruni 67212700.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt