Panorāma

Klimata un enerģijas ministram būt, biedriem – arī

Panorāma

Panorāma

Zīdaiņa mamma: Saslimšana gandrīz beidzās letāli!

Pieaug saslimšana ar vīrusinfekcijām. Ārsti lūdz slimus bērnus uz skolu un dārziņu nelaist

Katru dienu pieciem sešiem mazuļiem, kuru ģimenes vēršas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) uzņemšanas nodaļā, ar eksprestestu atklāj RSV jeb respiratori sincitiālo vīrusu. Katru nedēļu vismaz viens mazulis tādēļ nonāk reanimācijā, pieslēgts pie skābekļa aparāta.  Šī vīrusa gadījumu pieaugumu visā valstī konstatē arī Nacionālajā mikrobioloģijas references laboratorijā. Vīruss, kas pieaugušajiem un lielai daļai bērnu norit kā vienkāršas iesnas vai klepus, īpaši bīstams ir zīdainīšiem. Ārsti lūdz slimus bērnus uz skolu un dārziņu nelaist, tie var inficēt mazākos brāļus un māsas.

Divus mēnešus vecā Gabriela atkal var elpot pati, taču blakus gultiņai stāv inhalācijas sistēma, ko regulāri izmanto. Meitenīti uz Bērnu slimnīcu atveda neatliekamās palīdzības brigāde.

Mamma Marta Ose: "Vispirms bija tas šausmīgais klepus, divas, trīs dienas. Bet, kad tu bērnam dod pudelīti ēst un viņai sitas elpa ciet un viņa paliek zila, tad tu saproti, ka jāsauc medicīniskā palīdzība."

Mamma tikko bija lasījusi rakstu par šo vīrusu. Pieļauj, ka no bērnudārza to atnesa piecgadīgā māsa.

"Es sazvanījos ar audzinātāju un viņa teica – jā! Tā ir vecāku lielākā kļūda, tiek vesti slimi bērni, puņķi, bet vecāki saka – nekas traks," skaidroja mamma.

Respiratori sincitiālais vīruss nav nekas jauns. Tas raksturīgs ziemai. Šogad tas uzvedas dīvaini, pirmie gadījumi atklāti jau augustā. Patlaban izplatās ļoti strauji. Un ir īpaši bīstams priekšlaikus dzimušiem bērniem, mazuļiem ar slimu sirsniņu un zīdaiņiem.

"Nav pasargāts neviens, un tas ir šausmīgi. Daktere teica – ja es nebūtu sapratusi un pamanījusi, tas var beigties arī letāli," pauda mamma.

To apliecina arī ārste. Katru nedēļu kāds bērns ar šo vīrusu nonāk intensīvās terapijas nodaļā.

"Intensīvās terapijas nodaļā katru nedēļu ir pa pacientam, kuram ir nepieciešama augstas plūsmas skābekļa padeve vai arī intubācija, jā. Šis vīruss ir elpceļu infekcija, kas izplatās gaisa pilienu veidā. Un raksturīgi tieši maziem bērniem, īpaši līdz gadam un diviem gadiem, bet vissmagākā norise tieši zīdaiņiem," skaidroja BKUS bērnu alergoloģe pneimonoloģe Elīna Aleksejeva.

Vīruss var noritēt viegli – ir piesmakusi balss, sāp kakls, iesnas. Tā slimo lielākie bērni un pieaugušie. Arī mazam bērnam ne vienmēr būs augsta temperatūra, bet var būt sauss, lēkmjveidīgs klepus.

"Īpaši kritiska ir trešā un piektā diena, kad var attīstīties apgrūtināta elpošana. Cilājas vēders, krūtiņas, sēcoša skaņa. Ja kļūst miegains, tas viss liecina, ka nepieciešama ārsta apskate!" pauda ārste.

Tā kā patlaban plosās arī citi elpceļu vīrusi, Bērnu slimnīcā plaušu nodaļa ir pārpildīta un mazie pacienti izvietoti vēl divās citās. Ārsti lūdz slimus bērnus uz skolu un dārziņu nelaist – ļaujot vīrusu mājās izslimot pašam un, galvenais, neaplipināt citus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti