Ģimenes studija

Svarīgākais, lai kopā būtu interesanti. Aina un Guntis Svīķi nosvinējuši zelta kāzas

Ģimenes studija

Eksperte: Jācer, ka algas pielikums palielinās skolotāju omu strādāt izglītības sistēmā

Jaunieši nevēlas doties vēlēt, jo politiķi nemaz necenšas ar viņiem runāt

Pētniece: Zema jauniešu iesaiste politikā ir visas pasaules problēma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 2 mēnešiem.

Jauniešu līdzdalība politiskajās norisēs tradicionāli ir zema ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Jaunieši vēlētos vairāk iesaistīties politikā, bet neuzskata, ka vēlēšanas ir efektīva rīcība, lai iesaistītos lēmumu pieņemšanā. Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" jaunieši pauda, ka politiķi savās priekšvēlēšanu kampaņās jauniešus neuzrunā, jo politiķiem ir saistoša tā sabiedrības daļa, kas ir aktīvi vēlētāji, un tie nav jaunieši.

Trešdaļa Eirobarometra zibensaptaujā aptaujāto latviešu jauniešu uzskata, ka viens no efektīvākajiem veidiem, kā panākt, lai lēmumu pieņēmēji ieklausītos viņos, ir aktīvi paust savu pozīciju sociālajos medijos. To, ka balsošana vēlēšanās ir efektīva rīcība, lai viņu balsis tiktu sadzirdētas, uzskata tikai apmēram ceturtā daļa jauniešu.

Ar jaunieti nav viegli runāt, grūti viņus uzrunāt. Vecāka paaudze jauniešiem nešķiet saistoša, pauda aktieris Jānis Kronis.

Pētniece Ieva Hofmane skaidroja, ka

zema jauniešu iesaiste politikā nav tikai Latvijas, bet arī visas pasaules problēma.

Skolniece Madara Marta Kosīte skaidroja: "Politiķiem ir saistoša tā sabiedrības daļa, kas ir aktīvi vēlētāji, tie nav jaunieši. Neviens politiķis jauniešus neuzrunā. Temati un kā to pasniedz politiķi, ir strukturēti vecākai paaudzei. Mūs interesē, piemēram, kā saules paneļus uzstādīt, kā noorganizēt atkritumu šķirošanu, vai ir pieejama bezmaksas augstākā izglītība."

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Jaunieši ir izslēgti no procesa saturiski, emocionāli izstumti, komunikācijas stils un veids neatbilst jauniešu auditorijai, tas mazina jauniešu pilsonisko līdzdalību,

teica jauniešu biedrības vadītājs Jorens Dobkevics.

Vidusskolas programma vērsta uz to, lai izprastu, kā strādā demokrātija. Aptaujā klasē varēja pārliecināties, ka ir maz zināšanu. Izglītības sistēmā jārunā par vēlēšanām, stāstīja skolotājs Jānis Silavs.

"Sajūtu līmenī var piekrist, ka jaunieši nedodas balsot. Izrāde "Vēlēšanās" ir ar cerību, ka kāds jaunietis, kurš noskatījies izrādi, tomēr piedalīsies vēlēšanās. Izrāde nepasaka priekšā, tā rosina domāt," skaidroja Kronis.

Dobkevics saka:

"Mēs gribētu būt vairāk iesaistīti politikā. Partiju netrūkst, bet vai ir no kā izvēlēties jauniešiem?"

Lai iesaistītu jaunieti, kuram ir nulles interese par politikas jautājumiem, nepieciešams sākt ar kādām mazām idejām, kas skar jauniešus. Atrast mazos saskares punktus, kuri jaunieti ikdienā ietekmē, skaidroja Kronis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti