Personvārdu tendences Latvijā paliek nemainīgas

Personvārdu tendences Latvijā paliek nemainīgas. Visbiežākie sieviešu vārdi ir Anna, Kristīne un Inese, bet populārākie vīriešu personvārdi ir – Jānis, Roberts, Aleksandrs un Pēteris.

Atgriežas arī pāris iepriekš populāri vārdi, piemēram – Kārlis, Emīls un Elizabete. Visneparastākie vārdi, kas tikuši doti jaundzimušajām meitenēm, ir – Serēna, Silvera, Demiāna, Alīza, Ivanka, Persija, bet jaundzimušajiem zēniem – Airons, Prūsis, Zaks, Ārdžejs. Pēdējos astoņpadsmit gadus vecāki maz ir saukuši dēlus par Jāni, bet šī vārda popularitāte slēpjas tajā, ka kopš 1918.gada līdz 2000.gadam Jānis nemainīgi ir bijis populārs, tāpēc arī vēl turas topos. 

Populārākie jaundzimušo vārdi laika gaitā nemainās

  "Ja mēs runājam par populārākajiem personvārdiem jaundzimušajiem Latvijā, tad pēdējo gadu kontekstā jāatzīmē, ka bērnu vecāki izvēlas dēlus saukt par Robertiem, bet meitas par Sofijām - pēdējo piecu, pat astoņu gadu tendence. Ja mēs runājam par pēdējo piecu gadu populārākajiem vārdiem, tad zēniem tie ir – Roberts, Gusts, Gustavs, Artjoms, Markuss, Daniels. Katrā gadā varbūt ir kāds vai pāris vārdi, kas spēj ieņemt Top 10 vietu, piemēram Ralfs, Emīls vai tas pats Artūrs. Ir skaidrs, ka tā tendence nemainās katru gadu, ir tomēr vērtības. Kā jau es minēju, dāmām tā ir Sofija, Alise, Emīlija, Anastasija, Elizabete, šie tomēr ir tie vārdi, kas varbūt pamainās ar pozīciju, bet kopumā šīs vērtības ir nemainīgas," klāsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāvis Ģirts Pommers.

  Saistītie raksti
  Vecāki un bērni
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti