Pēdējā mācību dienā Šuplinska «Tavā klasē» vadīs novadmācības stundu «Ceļamaize»

Pēdējā mācību dienā programmā "Tava klase" varēs piedalīties izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas  (Jaunā konservatīvā partija) vadītā novadmācības stundā “Ceļamaize”, ministre stāstīs par latvju rakstu katrā no mums, pausts Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas preses paziņojumā.

Stundu "Ceļamaize" translēs rīt, 29. maijā, izglītojošās TV programmas “Tava klase” 2. kanālā plkst. 16.20–16.40.

Stundas laikā ministre rādīs, kā ikviens no mums var izveidot vārdadienas un dzimšanas dienas rakstu, integrējot matemātikas, vizuālās mākslas un radošuma prasmes. Šis ir viens no uzskatāmiem piemēriem, kā darbojas kompetenču pieeja, kuras mērķis ir praktiski pielietot dažādos priekšmetos apgūtās zināšanas. Der atgādināt, ka no 1. septembra vispārējā izglītībā sāks darboties kompetenču pieeja, padziļināti izmantojot starppriekšmetu saikni.

„21. gadsimta izglītības mērķis – atklāt un izkopt skolēna spējas, īpašu vērību veltot digitālajai pratībai un pilsoniskai līdziesaistei, veidot par sevi pārliecinātu personību, kas arī skolas laikā nezaudē motivāciju izaugsmei. Atcerēties, ka izglītības pamatmērķis ir palīdzēt cilvēkam dzīvē būt veiksmīgam un laimīgam. Caurviju prasmes, mācīšanās caur pieredzi, zināmo, darbībā, tas ir kompetenču pieejas kodols,” pauž I.Šuplinska.

Stundā izveidotais vārdadienas un dzimšanas dienas raksts veido latvju rakstu zīmes, kas parāda, cik savstarpēji saistīta ir skaitļa, ritma, raksta pasaule, kas rada pārliecību par katra dzimšanā un vārdā ielikto spēka zīmi. Ja to pārvērš mājturības vai dizaina stundā izvēlētā materiālā, izšūšanas, adīšanas vai lāzertehnoloģijas tehnikā, tā var kļūt par mīļu dāvanu ikvienam.

“Ceļamaize” ir pateicība ikvienam, kas jau ir iesasaistījies izglītojošā kanāla izmantošanā un tiem, kuri to vēl izvēlēsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti